Artykuły prasowe

Odliczanie do Konferencji Generalnej: 15 dni i 15 przesłań od Apostołów

Od 23 września członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich będą codziennie czytać jedno z przemówień apostołów z kwietniowej Konferencji Generalnej, czekając na następną Konferencję Generalną, która odbędzie się w dniach 5–6 października. W ten sposób przygotują się na 189. jesienną konferencję.

 Codziennie przez piętnaście dni w mediach społecznościowych będzie prezentowany skrót wybranego przemówienia w dwudziestu jeden językach. Filmy mają sprawić, że członkowie zapragną ponownie wysłuchać współczesnych apostołów w czasie październikowej Konferencji Generalnej.

„Mamy nadzieję, że filmy zainspirują oglądających do wyciągnięcia dla siebie jak najwięcej z przesłań Konferencji Generalnej, do duchowych przygotowań do niej, do postawienia sobie pytań i do obejrzenia wszystkich sesji”, wyjaśnia Stuart Timon, producent mediów cyfrowych w Departamencie ds. publikacji w Obszarze Europy.

Na czele Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich stoi prorok, jego dwóch doradców oraz dwunastu apostołów. Cała piętnastka jest uważana przez członków Kościoła za współczesnych apostołów, to jest „szczególnych świadków” Jezusa Chrystusa. Podczas konferencji uczestnicy poprą Pierwsze Prezydium, Dwunastu Apostołów i wszystkich innych przywódców Kościoła.

Dla członków konferencja to ważne wydarzenie, ponieważ mają wtedy możliwość wysłuchać przywódców, którzy zgodnie z ich przekonaniem otrzymują wskazówki bezpośrednio od Boga.

189. jesienna konferencja będzie transmitowana w dniach 5–6 października z Salt Lake City w stanie Utah. Wówczas Pierwsze Prezydium, Kworum Dwunastu Apostołów oraz inni Przedstawiciele Władz Generalnych i przywódcy będą starali się zainspirować członków Kościoła.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.