Artykuły prasowe

Nowy prezydent misji już służył w Polsce

Wkrótce przewodnictwo Polskiej Warszawskiej Misji obejmie nowy Prezydent – brat David Chandler. Będzie to dla niego powrót do Polski – służył już tu jako misjonarz w latach 1990 – 92. Podobną drogę przeszła jego żona – Stacy, która służyła także w Polsce w latach 90-tych.

W końcu czerwca Mateusza Turka, obecnego prezydenta Polskiej Warszawskiej zastąpi brat David Chandler, który rozpocznie 3-letnią służbę. Towarzyszyć mu będzie żona Stacy i trójka spośród ich sześciorga dzieci. Dla obojga będzie to drugie misyjne spotkanie z Polską – zarówno brat Chandler, jak i siostra Sorenson (nazwisko panieńskie) służyli już w Polsce na początku lat 90-tych. Mamy więc pierwszy, lecz zapewne nieostatni przypadek powrotu misjonarza do Polskiej Warszawskiej Misji!

 

Prezydent Chandler pochodzi z Oregonu. Po służbie na misji w Polsce poświęcił się różnorodnym studiom – studiował rusycystykę i zoologię na Uniwersytecie Brighama Younga, a potem medycynę w Missouri. Z medycyną związał swoje życie zawodowe – jako anestezjolog pracował w wojskowym szpitalu w Waszyngtonie, tam zrobił także specjalizację z medycyny ratunkowej. Przez 9 lat służył jako lekarz w amerykańskich siłach zbrojnych, pracując również w Iraku. Ostatnio pracował już w cywilnej służbie zdrowia w Północnej Karolinie.

Niezależnie od pracy zawodowej Prezydent Chandler pełnił wiele powołań w Kościele – był m.in. prezydentem palika, biskupem, członkiem rady biskupiej.

Siostra Stacy Chandler pochodzi z Utah. Służyła na misji w Polsce w latach 1991 – 1993, a potem ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Brighama Younga.  Służyła w Kościele w wielu powołaniach – w Stowarzyszeniu Pomocy, organizacji podstawowej i organizacji młodych kobiet.

Brat i Siostra Chandler lubią jeździć na nartach i wędrować z plecakiem. Prezydent Chandler lubi pograć w golfa, jego żona z kolei – pobiegać. Siostra Chandler gra na pianinie, a umiejętności muzyczne przekazała dzieciom. W misji w Polsce rodzicom będzie towarzyszyć młodsza trójka spośród sześciorga dzieci:  Ellie (lat 16), Sam (lat 14) i Emily (lat 11) – wszyscy grają na pianinie, Sam również na wiolonczeli, a Emily – na skrzypcach.

Prezydent Chandler rozpocznie swoją misję w Polsce 29 czerwca 2019 r., a 30 czerwca będzie przemawiał w czasie spotkania sakramentalnego w warszawskiej kaplicy.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.