Artykuły prasowe

Nowy koncert wielkanocny pt. „Odkupiciel" w uświęconej muzyce i natchnionych dziełach malarstwa ukaże życie i posługę Chrystusa.

Koncert zostanie nadany 26 marca 2023 r. i będzie dostępny do połowy kwietnia br.

Dla uczczenia życia i posługi naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa powstał nowy koncert wielkanocny. Wyprodukował go Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w Europie. Koncert zostanie nadany 26 marca 2023 r. Na program zatytułowany „Odkupiciel” składa się muzyka z albumu Jenny Oaks Baker pod tym samym tytułem. Program z udziałem artystki oraz młodzieżowej orkiestry i chóru został nagrany niedawno w Goshen w stanie Utah w USA. Jest to miejsce, gdzie przed laty powstały filmy z serii Bible Videos [Filmy na podstawie Biblii].

Starszy Hans T. Boom, przywódca religijny w Obszarze Europy Północnej, powiedział: „Jest to pierwszy koncert wyprodukowany przez Kościół w Europie z okazji Wielkiej Nocy. Połączenie pięknej muzyki, wspaniałego przekazu wizualnego oraz dzieł znanych europejskich malarzy będzie znaczącym dodatkiem w tym bardzo wyjątkowym czasie. Mamy nadzieję, że członkowie i sympatycy Kościoła, oglądając koncert, poczują się zainspirowani i umocnieni w pragnieniu podążania za Jezusem Chrystusem i wywierania dobrego wpływu na świat”.

Przed każdym utworem zostanie zaprezentowany inny dobrze znany europejski obraz ukazujący Chrystusa. Zostaną przedstawione arcydzieła Leonarda Da Vinci, Carla Blocha, Angeliki Kaufmann, Henricha Hofmanna, Francisca de Zurbarána, Bertela Thorvaldsena, Simona Deweya i innych. Narratorem koncertu będzie szwedzki konferansjer, Louis Herrey, w zamku Frederiksborg w Danii, gdzie mieści się słynna galeria obrazów Carla Blocha. Louis Herrey wraz ze swymi braćmi wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji w 1984 r.

W nawiązaniu do koncertu Louis Herrey wyraził swoją wiarę w to, że każda piękna i prawa rzecz wskazuje Chrystusa. „Od czasu do czasu potrzebujemy przypomnienia. Ten wielkanocny koncert stanowi takie przypomnienie. Czuję się naprawdę zaszczycony, mogąc brać udział w tym widowisku, prezentując budzące podziw dzieła sztuki, które przypominają nam o tym, ile nasz Pan i Zbawiciel znaczy dla nas, i które pomagają nam skupić się na Jego uzdrawiającej mocy”, podsumował.

Jenny Oaks Baker powiedziała, że ona także czuje się niezwykle wyróżniona faktem, że jest częścią tego wydarzenia poświęconego Zbawicielowi Jezusowi Chrystusowi. „Jestem bardzo wdzięczna, że mogę zaprezentować natchnioną muzykę, skomponowaną i zaaranżowaną przez Kurta Bestora jako ścieżkę dźwiękową do filmów ukazujących życie Zbawiciela. Mam nadzieję, że ten koncert umożliwi wszystkim poczucie Ducha i zbliżenie się do Jezusa Chrystusa”.

Formuła koncertu i instrukcje dotyczące oglądania

Koncert został nagrany w języku angielskim i zostanie udostępniony w 31 językach. Będzie można go obejrzeć na kościelnych stronach krajowych, YouTubie oraz Facebooku od niedzieli 26 marca 2023 r. o godz. 18:00 czasu środkowoeuropejskiego (CET) i będzie dostępny do połowy kwietnia 2023 r.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.