Artykuły prasowe

Nowi Przywódcy Misji rozpoczynają swoje zadania w całej Europie

14 par rozpoczęło trzyletnią służbę 1 lipca 2023 r.

Pierwsze Prezydium Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich powołało nowych prezydentów misji wraz towarzyszkami w 14 misjach w Europie. Nowe pary przywódców rozpoczęły swoją trzyletnią służbę 1 lipca br. Ich nazwiska, zadania i krótkie biografie są podane poniżej.

New Mission Leaders 01
New Mission Leaders 01
Lokalizacja i liczba nowych prezydentów misji wraz towarzyszkami w 134 misjach na całym świecie, którzy zaczęli swą trzyletnią służbę 1 lipca 2023 r. Grafika dzięki uprzejmości Church News.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Północno-Adriatycka Misja

New Mission Leaders 02
New Mission Leaders 02
Brian E. Cordray i Angelika Cordray, przywódcy Północno-Adriatyckiej Misji.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Brian E. Cordray, 51 lat, i Angelika Cordray, czworo dzieci, II Okręg we Frankfurcie (anglojęzyczny), palik Frankfurt Niemcy: Północno-Adriatycka Misja, objęta po Prezydencie Kevinie C. Fieldzie i Siostrze Diannie M. Field. Brat Cordray jest nauczycielem w Szkole Niedzielnej, a wcześniej służył jako prezydent palika, członek rady wyższej, biskup, doradca w radzie biskupiej, przywódca misyjny w okręgu, nauczyciel w seminarium, pracownik obrzędowy w świątyni i misjonarz w Austriackiej Wiedeńskiej Misji. Urodził się w Gatesville w stanie Teksas w rodzinie Allena L. Cordraya jun. i Catherine Elizabeth Cordray.

Siostra Cordray jest nauczycielką w Szkole Niedzielnej, a wcześniej służyła jako Prezydent Organizacji Młodych Kobiet w paliku, Prezydent Organizacji Podstawowej w paliku, sekretarka Stowarzyszenia Pomocy w paliku, Prezydent Stowarzyszenia Pomocy w okręgu, Prezydent Organizacji Podstawowej w okręgu, pracownica obrzędowa w świątyni i misjonarka w Niemieckiej Hamburskiej Misji. Urodziła się w Monachium w rodzinie Johanna Friedricha Laura i Gabriele Marii Laur.

Albańska Tirańska Misja

New Mission Leaders 03
New Mission Leaders 03
Michael Auras i Johanna Auras, przywódcy Albańskiej Tirańskiej Misji.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Michael Auras, 48 lat, i Johanna Auras, sześcioro dzieci, okręg Landshut, palik Monachium Niemcy: Albańska Tirańska Misja, objęta po Prezydencie Samuelu M.T. Koivisto i Siostrze Annie-Marii Koivisto, którzy ukończyli służbę w misji wcześniej nazywanej Misją Bułgarsko-Środkowoeroazjatyckiej. Brat Auras jest prezydentem kworum starszych, a wcześniej służył jako prezydent palika, doradca w Prezydium Organizacji Młodych Mężczyzn w paliku, prezydent gminy, doradca w prezydium gminy, nauczyciel w szkole niedzielnej, nauczyciel w seminarium, przywódca misyjny w okręgu, pracownik obrzędowy w świątyni i kierownik sesji konferencji Dla Wzmocnienia Młodzieży. Urodził się w Erlangen w Niemczech w rodzinie Petera Aurasa i Elviry Auras.

Johanna Auras służy jako prezydent Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, a wcześniej służyła jako doradczyni w prezydium Organizacji Młodych Kobiet w paliku, prezydent Organizacji Podstawowej w okręgu, prezydent Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, prezydent Stowarzyszenia Pomocy w gminie, doradczyni w prezydium Organizacji Podstawowej w okręgu, doradczyni w prezydium Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, doradczyni w prezydium Stowarzyszenia Pomocy w gminie, przywódczyni ds. aktywności w Organizacji Podstawowej, nauczycielka w seminarium i kierowniczka sesji konferencji Dla Wzmocnienia Młodzieży. Urodziła się w Landshut w Niemczech w rodzinie Friedricha Reisingera i Angeliki Reisinger.

Niemieckojęzyczna Alpejska Misja

New Mission Leaders 04
New Mission Leaders 04
Martin W. Bates i Donna Bates, przywódcy Niemieckojęzycznej Alpejskiej Misji.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Martin W. Bates, 55 lat, i Donna Bates, ośmioro dzieci, okręg Yale, palik Salt Lake Bonneville: Niemieckojęzyczna Alpejska Misja, objęta po Prezydencie Scotcie M. Naatjesie i Siostrze Jodi T. Naatjes. Brat Bates jest nauczycielem w kworum starszych i przywódcą misyjnym w okręgu, a wcześniej służył jako biskup, prezydent kworum starszych, prezydent Organizacji Młodych Mężczyzn w okręgu, prezydent Szkoły Niedzielnej w okręgu, nauczyciel w Szkole Niedzielnej, nauczyciel w Organizacji Podstawowej, instruktor skautów i misjonarz w Niemieckiej Frankfurckiej Misji. Urodził się w Salt Lake City w rodzinie Douglasa Fetzera Batesa i Evy-Marii Winter Bates.

Siostra Bates jest nauczycielką w Stowarzyszeniu Pomocy i misjonarką w okręgu, a wcześniej służyła jako doradczyni w prezydium Organizacji Młodych Kobiet w paliku, prezydent Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, prezydent Organizacji Podstawowej w okręgu, nauczycielka w Szkole Niedzielnej, przywódczyni 11-letnich skautek i przywódczyni ds. muzyki w Organizacji Podstawowej. Urodziła się w The Dalles w stanie Oregon w rodzinie Dallasa George’a Grahama i Sharon Lynn Graham.

Bułgarsko-Grecka Misja

New Mission Leaders 05
New Mission Leaders 05
David A. Nelson i Emily Wood Nelson, przywódcy Bułgarsko-Greckiej Misji.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

David A. Nelson, 54 lata, i Emily Wood Nelson, czworo dzieci, X Okręg Slate Canyon, palik Provo Utah: Bułgarsko-Grecka Misja, objęta po Prezydencie Samuelu M.T. Koivisto i Siostrze Annie-Marii Koivisto. Brat Nelson służył jako wyższy doradca, prezydent Organizacji Młodych Mężczyzn w paliku, biskup, prezydent kworum starszych, prezydent Szkoły Niedzielnej w okręgu, sekretarz wykonawczy w okręgu, instruktor skautów i misjonarz w Grecji w Austriackiej Misji Wiedeń-Wschód. Urodził się w Pocatello w stanie Idaho w rodzinie Lowella Allena Nelsona i Rity Rae Evans Nelson.

Siostra Nelson służyła jako doradczyni w prezydium Stowarzyszenia Pomocy w okręgu, doradczyni w prezydium Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, doradczyni w prezydium Organizacji Podstawowej w okręgu, koordynatorka ds. służby z miłością w Stowarzyszeniu Pomocy w okręgu, nauczycielka w Stowarzyszeniu Pomocy, przywódczyni Dni Aktywności, nauczycielka w Organizacji Podstawowej i misjonarka w okręgu. Urodziła się w Salt Lake City w rodzinie Waltera Rexa Wooda i Karen Edwards Wood.

Francuska Paryska Misja

New Mission Leaders 06
New Mission Leaders 06
Ryan R. Munns i Heather A. Munns, przywódcy Francuskiej Paryskiej Misji.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Ryan R. Munns, 49 lat, i Heather A. Munns, sześcioro dzieci, okręg Narcoossee, palik St. Cloud Florida: Francuska Paryska Misja, objęta po Prezydencie C. Michaelu Hansenie i Siostrze Jeanne Hansen. Brat Munns jest doradcą w prezydium misji, a wcześniej służył jako prezydent palika, wyższy doradca, doradca w radzie biskupiej, prezydent kworum starszych, prezydent Organizacji Młodych Mężczyzn w okręgu i misjonarz w Szwajcarskiej Genewskiej Misji. Urodził się w Winter Park w stanie Floryda w rodzinie Raniera Farrella Munnsa i April Jo Cassell Munns.

Siostra Munns jest doradczynią w prezydium Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, a wcześniej służyła jako doradczyni w prezydium Organizacji Podstawowej w paliku, doradczyni w prezydium Stowarzyszenia Pomocy w okręgu, doradczyni w prezydium Organizacji Podstawowej w okręgu, przywódczyni ds. muzyki w Organizacji Podstawowej, nauczycielka w Organizacji Podstawowej i przywódczyni żłobka. Urodziła się w Provo w stanie Utah w rodzinie Paula Flacka Hintze’a i Patricii Anne Porter Hintze.

Niemiecka Frankfurcka Misja

New Mission Leaders 07
New Mission Leaders 07
Douglas P. Cropper i Lynne G. Cropper, przywódcy Niemieckiej Frankfurckiej Misji.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Douglas P. Cropper, 63 lata, i Lynne G. Cropper, czworo dzieci, okręg River Bend, palik Davenport Iowa: Niemiecka Frankfurcka Misja, objęta po Prezydencie Danie J. Hammonie i Siostrze Debbie J. Hammon. Brat Cropper jest nauczycielem w klasie doktryna ewangelii, a wcześniej służył jako prezydent palika, wyższy doradca, sekretarz wykonawczy w paliku, biskup, doradca w radzie biskupiej, prezydent Organizacji Młodych Mężczyzn w okręgu i misjonarz w Niemieckiej Hamburskiej Misji. Urodził się w Salt Lake City w rodzinie Paula Kenta Croppera i Deon E Cropper.

Siostra Cropper jest nauczycielką w instytucie religii oraz konsultantką ds. świątyni i historii rodziny, a wcześniej służyła jako prezydent Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, prezydent Organizacji Podstawowej w okręgu, doradczyni w prezydium Stowarzyszenia Pomocy w okręgu, kierowniczka ds. obozów dla Młodych Kobiet w okręgu, nauczycielka w seminarium i regionalna dyrektorka ds. relacji ze społeczeństwem. Urodziła się w Salt Lake City w rodzinie Lloyda Alfreda Gortona i Mildred Joan Gorton.

Węgierska Budapesztańska Misja

New Mission Leaders 08
New Mission Leaders 08
Chet J. Wall i Kristy Wall, przywódcy Węgierskiej Budapesztańskiej Misji.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Chet J. Wall, 46 lat, i Kristy Wall, czworo dzieci, okręg Stone Cliff, palik St. George Utah Boulder Ridge: Węgierska Budapesztańska Misja, objęta po Prezydencie Justinie C. Ruckerze i Siostrze Lori Rucker. Brat Wall służył jako doradca w prezydium palika, pisarz w paliku, biskup, prezydent kworum starszych, prezydent Organizacji Młodych Mężczyzn w okręgu, doradca w prezydium Organizacji Młodych Mężczyzn w okręgu, doradca Młodych Mężczyzn, nauczyciel w Szkole Niedzielnej i misjonarz w Węgierskiej Budapesztańskiej Misji. Urodził się w Murray w stanie Utah w rodzinie Jamesa Claira Walla i Joan Clegg Wall.

Siostra Wall służyła jako prezydent Organizacji Podstawowej w paliku, prezydent Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, prezydent Organizacji Podstawowej w okręgu, nauczycielka w Stowarzyszeniu Pomocy i przywódczyni skautek. Urodziła się w Portland w stanie Oregon w rodzinie Bena Wayne’a Gardnera i Kathy Beeson Gardner.

Polska Warszawska Misja

New Mission Leaders 09
New Mission Leaders 09
Gregory D. Roney i Christine Roney, przywódcy Polskiej Warszawskiej Misji.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Gregory D. Roney, 48 lat, i Christine Roney, czworo dzieci, okręg Tall Cedars, palik Gainesville Virginia: Polska Warszawska Misja, objęta po Prezydencie Davidzie L. Chandlerze i Siostrze Stacy A. Chandler. Brat Roney służył jako doradca w prezydium palika, kierownik ds. konferencji dla młodzieży w paliku, biskup, prezydent gminy, prezydent kworum starszych, prezydent Organizacji Młodych Mężczyzn w okręgu, nauczyciel w seminarium i misjonarz w Polskiej Warszawskiej Misji. Dorastał w Newport Beach w stanie Kalifornia w rodzinie Ardena Ensleya Roneya i Carolyn Bethers Roney.

Siostra Roney jest doradczynią w Organizacji Młodych Kobiet, a wcześniej służyła jako przewodnicząca konferencji dla młodzieży w paliku, asystentka kierowniczki ds. obozów dla Młodych Kobiet w okręgu, nauczycielka w Stowarzyszeniu Pomocy, nauczycielka w klasie Zasad ewangelii, nauczycielka w Szkole Niedzielnej, nauczycielka w Organizacji Podstawowej, przywódczyni żłobka, przewodnicząca ds. muzyki w okręgu i przywódczyni Dni Aktywności. Dorastała w Mission Viejo w stanie Kalifornia w rodzinie Jona Siverta Holmgrena i Mickey Burden Holmgren.

Rumuńska Bukaresztańska Misja (nowa)

New Mission Leaders 10
New Mission Leaders 10
Geoffrey R. Fowler i Roseanna C. Fowler, przywódcy Rumuńskiej Bukaresztańskiej Misji.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Geoffrey R. Fowler, 47 lat, i Roseanna C. Fowler, pięcioro dzieci, I Okręg Oakley, palik Antioch California: nowa Rumuńska Bukaresztańska Misja. Brat Fowler jest doradcą w prezydium palika, a wcześniej służył jako wyższy doradca, biskup, doradca w radzie biskupiej, instruktor skautów i misjonarz w Rumuńskiej Bukaresztańskiej Misji. Urodził się w Seattle w stanie Waszyngton w rodzinie Dennisa Lee Fowlera i Kathryn Ann Fowler.

Siostra Fowler jest doradczynią w prezydium Organizacji Podstawowej w okręgu i pracownicą obrzędową w świątyni, a wcześniej służyła jako prezydent Organizacji Podstawowej w okręgu, doradczyni w prezydium Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, doradczyni w Organizacji Młodych Kobiet, pianistka w Organizacji Podstawowej, przywódczyni Dni Aktywności i nauczycielka w seminarium. Urodziła się Harbor City w stanie Kalifornia w rodzinie Williama Roberta Croasdale’a sen. i Woglindy Christine Croasdale.

Hiszpańska Barcelońska Misja

New Mission Leaders 11
New Mission Leaders 11
Frank Heckmann i Maria Heckmann, przywódcy Hiszpańskiej Barcelońskiej Misji.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Frank Heckmann, 64 lata, i Maria Heckmann, siedmioro dzieci, II Okręg Heidelberg (hiszpański), palik Heidelberg Germany: Hiszpańska Barcelońska Misja, objęta po Prezydencie Juanie Pablo Villar i Siostrze Caroli Villar. Brat Heckmann jest doradcą w prezydium misji, a wcześniej służył jako wyższy doradca, dyrektor ds. relacji ze społeczeństwem, doradca w prezydium Organizacji Młodych Mężczyzn w paliku, prezydent gminy, doradca w radzie biskupiej, przywódca misyjny w okręgu, nauczyciel w instytucie religii, nauczyciel w seminarium, pracownik obrzędowy w świątyni i misjonarz w Szwajcarskiej Zuryskiej Misji. Urodził się w Heidelbergu w Niemczech w rodzinie Heinricha Friedricha Heckmanna i Ruth Heckmann.

Siostra Heckmann służy jako prezydent Stowarzyszenia Pomocy w okręgu, a wcześniej służyła jako doradczyni w prezydium Organizacji Podstawowej w paliku, specjalistka ds. relacji ze społeczeństwem, nauczycielka w instytucie religii, nauczycielka w seminarium, misjonarka w okręgu, pracownica obrzędowa w świątyni i misjonarka w Hiszpańskiej Barcelońskiej Misji. Urodziła się w Cadiz w Hiszpanii w rodzinie Francisca Marina Mirandy i Cristobaliny Aragon Sanchez.

Misja Bałtycka

New Mission Leaders 12
New Mission Leaders 12
Antti Makslahti-Tolstosheev i Skaistė Makslahti-Tolstosheev, przywódcy Misji Bałtyckiej.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Antti Makslahti-Tolstosheev, 46 lat, i Skaistė Makslahti-Tolstosheev, troje dzieci, gmina Šiauliai, Dystrykt Wileński Litewski: Misja Bałtycka, objęta po Prezydencie Royu B. Huffie i Siostrze Jeannie Hayward Huff. Brat Makslahti-Tolstosheev jest doradcą w prezydium dystryktu, prezydentem gminy i konsultantem ds. świątyni i historii rodziny, a wcześniej służył jako doradca młodych dorosłych stanu wolnego w dystrykcie, doradca w prezydium gminy, pisarz w gminie i misjonarz w Rosyjskiej Moskiewskiej Misji. Urodził się w Sankt Petersburgu w Rosji w rodzinie Juriego i Iriny.

Siostra Makslahti-Tolstosheev jest dyrektorką ds. relacji ze społeczeństwem i służy jako prezydent Stowarzyszenia Pomocy w gminie, a wcześniej służyła jako nauczycielka w seminarium, prezydent Organizacji Młodych Kobiet w gminie i prezydent Organizacji Podstawowej w gminie. Urodziła się w Šiauliai na Litwie w rodzinie Virginijusa i Ireny.

Misja Republiki Zielonego Przylądka Praia

New Mission Leaders 13
New Mission Leaders 13
Scott R. Labrum i Mindi Labrum, przywódcy Misji Republiki Zielonego Przylądka Praia.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Scott R. Labrum, 56 lat, i Mindi Labrum, czworo dzieci, III Okręg Castle Dale, palik Castle Dale Utahe: Misja Republiki Zielonego Przylądka Praia, objęta po Prezydencie Davidzie J. Wunderlim i Siostrze Diane Wunderli. Brat Labrum służył jako doradca w prezydium palika, sekretarz wykonawczy w paliku, prezydent Organizacji Młodych Mężczyzn w paliku, biskup, doradca w radzie biskupiej, instruktor skautów, przywódca misyjny w okręgu i misjonarz w Brazylijskiej Misji Brasilia. Urodził się w Murray w stanie Utah w rodzinie Rossa Nicholsa Labruma i Lindy Edmunds Labrum.

Siostra Mindi Labrum jest doradczynią w Organizacji Młodych Kobiet i przedstawicielką komitetu Dla Wzmocnienia Młodzieży, a wcześniej służyła jako kierowniczka ds. obozów dla Młodych Kobiet w paliku, prezydent Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, doradczyni w prezydium Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, doradczyni w prezydium Organizacji Podstawowej w okręgu, nauczycielka klasy doktryna ewangelii i misjonarka w okręgu. Urodziła się w Granger w stanie Utah w rodzinie Teda R. Andersona i Shirley Ann Anderson.

Finlandzka Helsińska Misja

New Mission Leaders 14
New Mission Leaders 14
Juha Lehtinen i Ulla Lehtinen, przywódcy Finlandzkiej Helsińskiej Misji.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Juha Lehtinen, 68 lat, i Ulla Lehtinen, czworo dzieci, II Okręg Helsinki, palik Helsinki Finlandia: Finlandzka Helsińska Misja, objęta po Prezydencie Villem Kervinenie i Siostrze Leenie Kervinen. Brat Lehtinen jest doradcą w prezydium misji, a wcześniej służył jako doradca w prezydium palika, prezydent Organizacji Młodych Mężczyzn w paliku, biskup, doradca w radzie biskupiej, przywódca grupy wyższych kapłanów, specjalista ds. misjonarzy w służbie kościelnej i misjonarz w Finlandzkiej Helsińskiej Misji. Urodził się w Imatrze w Finlandii w rodzinie Esko Mauna Lehtinena i Kirsti Marjatty Lehtinen.

Siostra Lehtinen służy jako doradczyni w prezydium Stowarzyszenia Pomocy w okręgu i historyczka w okręgu, a wcześniej służyła jako doradczyni w prezydium Organizacji Podstawowej w paliku, prezydent Stowarzyszenia Pomocy w okręgu, doradczyni w prezydium Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, specjalistka ds. misjonarzy w służbie kościelnej i nauczycielka klasy doktryna ewangelii. Urodziła się w Turku w Finlandii w rodzinie Heikkiego Uusitalo i Liisy Uusitalo.

Szwedzka Sztokholmska Misja

New Mission Leaders 15
New Mission Leaders 15
J. Gregory Lake, 61 lat, i Lisa Saunders Lake, przywódcy Szwedzkiej Sztokholmskiej Misji.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

J. Gregory Lake, 61 lat, i Lisa Saunders Lake, czworo dzieci, okręg Constellation, palik Gilbert Arizona Highland West: Gilbert Arizona Highland West: Sztokholmska Misja, objęta po Prezydencie Robercie L. Davisie i Siostrze Tiffany L. Davis. Brat i Siostra Lake służyli jako para misjonarzy seniorów w Szwedzkiej Sztokholmskiej Misji. On służył wcześniej jako biskup, biskup MDSW, doradca w radzie biskupiej, wyższy doradca, Prezydent Organizacji Młodych Mężczyzn w okręgu, przywódca misyjny w okręgu, nauczyciel w Szkole Niedzielnej, nauczyciel w instytucie religii, pracownik obrzędowy w świątyni i misjonarz w Szwedzkiej Sztokholmskiej Misji. Urodził się w Salt Lake City w rodzinie Jacka Smitha Lake’a i Marie Barlow Lake.

Siostra Lake służy jako doradczyni w prezydium Stowarzyszenia Pomocy w okręgu, a wcześniej służyła jako doradczyni w prezydium Organizacji Młodych Kobiet w paliku, doradczyni w prezydium Organizacji Podstawowej w paliku, Prezydent Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, Prezydent Organizacji Podstawowej w okręgu, doradczyni w prezydium Stowarzyszenia Pomocy w okręgu, doradczyni w prezydium Organizacji Młodych Kobiet w okręgu, doradczyni w prezydium Organizacji Podstawowej w okręgu, doradczyni w Organizacji Młodych Kobiet, przywódczyni skautek i pracownica obrzędowa w świątyni. Urodziła się w Logan w stanie Utah w rodzinie Reeda W. Saundersa i Barbary Cook Saunders.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.