Artykuły prasowe

Nowa seria filmów o tym, jak przygotować się do konferencji generalnej

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w dniach 2–3 października 2021 r. organizuje odbywającą się co pół roku konferencję generalną. Każdy jest zaproszony, aby dołączyć do milionów osób na całym świecie i wysłuchać przesłań o Zbawicielu Jezusie Chrystusie z ust żyjących proroków i apostołów oraz innych przywódców Kościoła szczebla generalnego.

General Conference October 2021Download Photo

Aby ułatwić przygotowanie się do tego duchowego wydarzenia, w ciągu kilku dni przed konferencją generalną Kościół udostępni 8 krótkich filmów z sugestiami. Możesz obejrzeć pierwszy zwiastun serii pt. „Konferencja generalna — jak się przygotujesz?”; klikając poniższy odnośnik:

Od 25 września do 2 października 2021 r. jeden nowy odcinek będzie codziennie zamieszczony na kanałach mediów społecznościowych Kościoła (Facebook, YouTube, Instagram) w 22 językach.

Możesz także sprawdzać najnowsze filmy na tej Playliście.

Konferencja generalna to ogólnoświatowe zgromadzenie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Dwa razy do roku, w pierwszy weekend kwietnia oraz pierwszy weekend października, przywódcy Kościoła z całego świata wygłaszają przesłania skupiające się na żyjącym Chrystusie i Jego ewangelii. Konferencja jest przesyłana strumieniowo i transmitowana na żywo z Centrum Konferencyjnego na Placu Świątynnym w Salt Lake City w stanie Utah w około 70 językach, następnie jej treść jest tłumaczona łącznie na ponad 100 języków.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.