Artykuły prasowe

Nowa inspirująca pieśń zaprasza każdego z nas: „Słuchaj Go”

Bóg współcześnie do nas przemawia. To przesłanie zawarte w nowej pieśni niemieckiego twórcy, Daniela Kopischke, stanowi również główną myśl całorocznych obchodów niebiańskiego objawienia, które dla członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich ma święty charakter. Teledysk „Hear Him!” [„Słuchaj Go!”] został niedawno opublikowany w mediach społecznościowych.

          

W wiosenny poranek 1820 r. w gaju niedaleko domu swoich rodziców Józef Smith szukał spokoju, aby otworzyć swoje serce w modlitwie. Bóg powiedział młodemu chłopcu z farmy: „Słuchaj Go”, zachęcając go w ten sposób, by słuchał i naśladował Jezusa Chrystusa. Tekst nowej inspirującej pieśni został zaczerpnięty bezpośrednio z relacji Józefa Smitha.

           

„Zdumiewa mnie to, w jaki sposób słowa nastolatka sprzed ponad dwustu lat są nadal aktualne”, wyjaśnia Kopischke. „Mogą stać się naszą osobistą prośbą do Boga, abyśmy czuli się z Nim związani, zarówno w dobrych, jaki i w złych chwilach. Pieśń została wydana 215 lat po narodzinach Józefa Smitha.

Kopischke posiada dyplom nauczyciela pedagogiki specjalnej i kilka miesięcy temu rozpoczął nową pracę jako specjalista ds. komunikacji w Kościele, do którego należy. Przez całe życie muzyka była jego pasją.

Pierwotnie napisał utwór „Hear Him!” [„Słuchaj Go!”] w 2008 roku, gdy służył na misji w Stanach Zjednoczonych.

         

„Chciałem przekazać przesłanie, że Bóg nadal do nas mówi, zarówno osobiście, jak i przez żyjących proroków”, tłumaczy. „Usiadłem do pianina i muzyka sama na mnie spłynęła”.

Kopischke, obecnie żonaty i mający trójkę dzieci, przypomniał sobie to doświadczenie, gdy prezydent Kościoła, Russell M. Nelson, na konferencji generalnej, która odbyła się wcześniej w tym roku, wezwał słuchaczy, aby zastanowili się, jak mogą „Słuchać Go”. Od czasu do czasu wykonywał tę pieśń dla swojej rodziny. Po jakimś czasie jego dzieci również zaczęły ją śpiewać.

Kiedy jego przyjaciel wysłuchał tej pieśni, zasugerował udostępnienie jej szerszej publiczności. Kopischke nagrał muzykę w domu, a następnie został zaproszony do nagrania śpiewu w studio europejskiego budynku administracyjnego Kościoła, który jest zlokalizowany we Frankfurcie nad Menem.

       

„Śpiewanie w studio było dla mnie zupełnie nowym, ciekawym doświadczeniem, i cieszę się, że ten projekt mógł być zrealizowany w tych niepewnych czasach”, opowiada. „Mam nadzieję, że wszyscy, którzy usłyszą tę pieśń i obejrzą klip, poczują, że Ojciec Niebieski i Jego Syn, Jezus Chrystus, naprawdę nas znają, kochają i prowadzą.

Pieśń „Hear Him!” [„Słuchaj Go!”] można obejrzeć na YouTubie, Facebooku i Instagramie.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.