Artykuły prasowe

Mormońscy wolontariusze w Niemczech przygotowują zestawy dla noworodków dla matek uchodźczyń

11 listopada 2017 roku około 100 wolontariuszy zebrało się w domu spotkań Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich  we Frankfurcie n/Menem, aby przygotować 100 zestawów dla noworodków matek uchodźczyń, które przebywają we tym mieście i w okolicach.

 

Dwa długie rzędy stołów, jeden z rzeczami dla chłopców a drugi dla dziewczynek, zostały zastawione produktami, takimi jak skarpetki, zabawki, pieluchy itp. Rzeczy te były przygotowane do umieszczenia w zestawach dla noworodków. Produkty były w duchu miłości przekazywane i gromadzone od miesięcy. Celem było zebranie produktów do przygotowania 100 zestawów pomagających zaspokoić podstawowe potrzeby noworodków i ich matek. Wolontariusze w różnym wieku, nawet dzieci, które towarzyszyły rodzicom, czerpali radość ze służby przy kompletowaniu zestawów. Zajęło im to niewiele czasu dzięki dobremu zaplanowaniu inicjatywy przez organizatorki — Rebeccę Stay i Stephanie Egly.

Rebecca Stay powiedziała: „W trakcie minionych miesięcy wolontariusze zebrali dary, wyprali wszystkie ubranka, zamówili potrzebne produkty i z magazynu Kościoła mieszczącego się w Bad Homburg przywieźli różne produkty, m.in. pieluchy. Część zestawów trafi do zaprzyjaźnionego obozów dla uchodźców znajdującego się  w Darmstadt, przy ulicy Ludwig-Landmann-Straße i w ośrodkach sportowych. Pozostałe trafią do grupy, która za pośrednictwem systemu służby zdrowia sprawuje opiekę nad kobietami w ciąży.

Z inicjatywą wyszły kobiety z lokalnych jednostek Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.  W bieżącym roku, członkowie i sympatycy Kościoła zorganizowali akcję pomocy matkom uchodźczyniom dwukrotnie.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.