Artykuły prasowe

Mormońscy misjonarze ucierpieli podczas wybuchu w Belgii.

Trzech mormońskich misjonarzy służących na obszarze paryskiej misji we Francji zostało poważnie rannych podczas wtorkowej eksplozji na brukselskim lotnisku. Misjonarze towarzyszyli misjonarce udającej się na misję do Ohio w Stanach Zjednoczonych. 

Pomimo ograniczonej łączności uniemożliwiającej uzyskanie szczegółowej informacji, prezydent misji Frederic J. Babin poinformował, że misjonarze znaleźli się w sąsiedztwie strefy wybuchu gdy nastąpiła detonacja. Wszyscy są obecnie hospitalizowani, ich rodziny zostały powiadomione.

Ranne zostały następujące osoby:

Starszy Richard Norby, 66 lat, z Lehi w stanie Utah

Starszy Joseph Empey, 20 lat, z Santa Clara w stanie Utah

Starszy Mason Wells, 19 lat, z Sandy w stanie Utah

Misjonarze towarzyszyli w drodze na lotnisko 20-letniej siostrze Fanny Rachel Clain z misji w Montelimar we Francji, w  której służyła w oczekiwaniu na stałą wizę do Stanów Zjednoczonych. Siostra Clain, która przeszła już kontrolę bezpieczeństwa gdy nastąpiła eksplozja, także odniosła obrażenia i została hospitalizowana.

Wszyscy misjonarze służący w paryskiej francuskiej misji Kościoła zostali poproszeni o pozostanie w miejscach zakwaterowania.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.