Artykuły prasowe

Misjonarze odwiedzają pacjentów szpitala dziecięcego w Trójmieście

W porozumieniu z kierownictwem placówki, 31 października tego roku sześcioro misjonarzy z  lokalnej gminy Kościoła zawitało do gdańskiego szpitala dziecięcego. Powodem było przypadające w tym dniu w Stanach Zjednoczonych Halloween – tradycyjna maskarada oraz chęć uprzyjemnienia i urozmaicenia pobytu malym pacjentom. Troje misjonarzy przebrało się za popularnych dziecięcych bohaterów – księżniczkę, rycerza oraz Harry’ego Pottera.

 

Goście bawili się z dziećmi i opowiadali o dziecięcych zwyczajach związanych z Halloween - fantazyjnym rzeźbieniu dyń i wstawianiu do środka świecy aby służyły jako magiczne latarnie oraz przebieraniu się za różne czarodziejskie postacie a następnie odwiedzaniu okolicznych domów z zawołaniem: „ trick or treat” ( psikus lub poczęstunek). Zwyczaj nakazywał domownikom poczęstowanie dzieci cukierkami lub pozwolenie im na zrobienie zabawnego psikusa. Na prośbę dzieci, misjonarze wpisali się im do osobistych notesików. Pacjenci otrzymali 40 pluszowych zabawek przygotowanych przez członków gminy gdańskiej.
 

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.