Artykuły prasowe

Międzywyznaniowy bożonarodzeniowy koncert dla wszystkich ku czci narodzin Chrystusa

19 grudnia będzie można obejrzeć program bożonarodzeniowy przygotowany przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich

19 grudnia 2021 r. odbędzie się transmisja online koncertu świątecznego pt. Świadkowie Bożego Narodzenia. To międzywyznaniowe wydarzenie nadawane będzie z Centrum dla odwiedzających przy Świątyni w Rzymie oraz z zabytkowej Katedry Marii Panny w Kopenhadze. Przekaz online rozpocznie się o godz. 18.00 czasu środkowoeuropejskiego.

ChurchofOurLadyCopenhagen
ChurchofOurLadyCopenhagen
Katedry Marii Panny, Kopenhaga, Daniastock.adobe.com/OliverFoerstner
Download Photo

Na tę muzyczną uroczystość składać się będą m.in. znane kolędy, jak „Joy to the world”, „The first Noel” oraz „Away in a Manger” w wykonaniu uznanej skrzypaczki Jenny Oaks Baker oraz zespołu Family Four i śpiewaczki Alexandry Sharpe (sopran) (byłej członkini grupy Celtic Woman). Narrację poprowadzi duński aktor Tomas Ambt Kofod.

Jenny Oaks Baker to nominowana do nagrody Grammy zdobywczyni 1. miejsca listy przebojów Billboard, artystka mająca w dorobku osiemnaście albumów studyjnych. Ukończyła Julliard School. Grała w najważniejszych salach koncertowych świata.

Alexandra Sharpe jest irlandzką śpiewaczką (sopran) oraz aktorką, występującą przeważnie na londyńskim West Endzie i na scenach irlandzkich. Na arenie międzynarodowej znana jest przede wszystkim jako członkini grupy Celtic Woman.

Tomas Ambt Kofod to duński aktor i wokalista, mający na koncie role filmowe i teatralne, w tym główne role w sztukach „Upiór w operze” i „Nędznicy”.

Godzinny program będzie składał się z niezapomnianych utworów muzycznych przeplatanych biblijną opowieścią o skromnych narodzinach naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa w Betlejem. Filmowe przerywniki z Niemiec, Austrii, Francji i Hiszpanii o świątecznych tradycjach różnorodnej kulturowo Europy podkreślą wyjątkowość tego bożonarodzeniowego programu. Będzie on z pewnością inspirujący i niezapomniany dla odbiorców indywidualnych i rodzin.

Koncert „Świadkowie Bożego Narodzenia” będzie dostępny online w 24 językach pod tym odnośnikiem: https://www.facebook.com/watch/733014396718315/248971407284733. Będzie można oglądać go w dogodnym dla siebie terminie do 13 stycznia 2022 r. Koncert jest częścią ogólnoświatowej bożonarodzeniowej kampanii „Świeć światu z miłością”.

Christmas Concert 05
Christmas Concert 05
Centrum dla odwiedzających przy Świątyni wRzymie2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.