Artykuł

Marzec miesiącem uznania dla kobiet za kształtowanie przyszłości

8 marca był Międzynarodowy Dzień Kobiet — dzień świętowania społecznych, ekonomicznych, kulturowych i politycznych osiągnięć kobiet. Organizacja dla kobiet Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, znana jako Stowarzyszenie Pomocy, obchodzi rocznicę powstania w tym samym miesiącu, w którym jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Kobiet. 17 marca upłynie 178 lat od powstania tej organizacji. O jej celu wypowiedział się jeden z pierwszych członków Kworum Dwunastu Apostołów, John A. Widtsoe.

Powiedział: „[By nieść] ulgę w ubóstwie, ulgę w chorobie; ulgę pośród wątpliwości i niewiedzy — ulgę od tego wszystkiego, co oddala kobietę od radości i rozwoju”.

 

 W tym uroczystym miesiącu Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich wyraża kobietom na całym świecie uznanie za ich osiągnięcia.

Jako kobiety inspirujecie innych, aby wyznaczali standardy godne naśladowania […] kobiety kształtują przyszłość”, powiedział Prezydent Russell M. Nelson w swym wystąpieniu podczas ostatniej konferencji generalnej.

Jedną z kobiet, która kształtuje przyszłość swojej rodziny i społeczności jest Armine Avanesjan. W 1997 roku wraz z małymi dziećmi wyemigrowała z Armenii do Niemiec. Podróż w wyniku której była znowu z mężem (który przebywał już w Niemczech) była długa i trudna.

„Nie mieliśmy ani odrobiny jedzenia”, powiedziała. „Musieliśmy iść przez las, a potem pokonać rzekę, a było bardzo zimno — początek grudnia. Byliśmy przemoczeni, a ja nie potrafię pływać i musiałam wejść do głębokiej wody. Myślałam tylko o moich dzieciach”.

Armine pokonała te przeszkody i przybyła do Niemiec. Przystosowanie się do życia w nowym kraju, w nowej kulturze i nauka języka były nie lada wyzwaniem. Dwa lata później ponownie opuściła strefę swojego komfortu po spotkaniu misjonarzy, którzy śpiewali pieśni na ulicy.

„Bardzo mocno poczułam wpływ Ducha Świętego”, wspomniała. Zaledwie miesiąc później postąpiła z wiarą i zdecydowała się przyjąć chrzest.

Jako nowy członek Kościoła automatycznie została członkinią Stowarzyszenia Pomocy. Znalazła się w społeczności silnych, wiernych kobiet ze Stowarzyszenia Pomocy w czasie przytłaczających ją zmian. Pomogły jej nabrać sił.

„Otrzymałam dużo wsparcia i mogłam dać je bliźnim. Poznawałam moje mocne strony. Poznawałam, jak stawać się wspaniałą żoną i matką. A przede wszystkim zrozumiałam, że Bóg naprawdę się o mnie troszczy, zna mnie z imienia i kocha”, powiedziała Armine.

Armine kształtuje przyszłość swojej rodziny, nauczając ją, jak mieć wiarę i studiować pisma święte. Jej trójka dzieci służyła na pełnoetatowych misjach. Armine kształtowała także przyszłość swojej kongregacji kościelnej poprzez wierną służbę w Organizacji Podstawowej i w Stowarzyszeniu Pomocy oraz nauczanie w Szkole Niedzielnej.

„Jestem wdzięczna, że mamy ten system w Kościele, w którym naucza się bliźnich i jednocześnie siebie samego”, powiedziała.

Sharon L. Eubank, Pierwsza Doradczyni w Generalnym Prezydium Stowarzyszenia Pomocy, wskazała niedawno, że wszystkie kobiety mogą być odważnymi przywódczyniami w swoich domach i w swojej społeczności. Radziła wszystkim kobietom, aby przyczyniając się do zmian na dobre, korzystały ze swojej „wolnej woli i swojego głosu”.

„Nie czekajcie na zmianę, jakiej pragniecie […] w momencie, kiedy dowiadujemy się, że […] mamy moc, nadzieję i energię do działania, następuje przemiana. Myśl ta dodaje mi niesamowitej energii”, powiedziała.

W marcu tego roku ta moc sprawcza sióstr ze Stowarzyszenia Pomocy i kobiet na całym świecie jest świętowana i doceniana.

Stowarzyszenie Pomocy to największa organizacja dla kobiet na świecie. Liczy ona 7,5 miliona członkiń w 162 krajach. Aby znaleźć dodatkowe materiały dla kobiet i więcej informacji na temat Stowarzyszenia Pomocy wejdź na stronę https://www.churchofjesuschrist.org/callings/relief-society-organization/?lang=eng.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.