Artykuły prasowe

Młodzi Dorośli z Europy Środkowej spotykają się na konferencji w Czechach

Tegoroczna konferencja Młodych Dorosłych Stanu Wolnego w wieku 18-30 lat, odbyła się w malowniczej, górskiej miejscowości Malenovice w czeskich Beskidach. Od 08-12.08. 2017 roku około 100 świętych w dniach ostatnich z Chorwacji, Czech, Mołdawii, Polski, Rumunii, Słowenii, Słowacji i Węgier oraz kilka par misjonarskich uczestniczyło w zajęciach religijnych i rekreacyjnych prowadzonych przez lokalnych przywódców kościelnych i zaproszonych gości.

 

Duchowym mottem konferencji była " czystość w sercu". Program religijny obejmował codzienne, poranne studiowanie Pism Świętych w grupach językowych oraz udział w dwóch, wybranych przez siebie 60-minutowych tematycznych zajęciach instytutu religii.

Zajęcia rekreacyjne były bardzo urozmaicone. Uczestnicy konferencji mogli brać udział w wedrówkach po górach, grach sportowych i towarzyskich na świeżym powietrzu, zajęciach z makijażu, stylizacji fryzur, nauki pisania liter jezyka koreańskiego oraz codziennych zabawach tanecznych. Zajęcia miały na celu rozrywkę oraz zapoznanie się i integrację członków Kościoła
 różnych krajów. 

W konferencji wzięło udział 9 świętych w dniach ostatnich z Polski. Agnieszka z gminy warszawskiej powiedziała: " Udział w konferencji przybliżył mi doktrynę, mieliśmy możliwość wysłuchania niesamowitych nauczycieli z różnych krajów Europy. Nawiązałam nowe i zacieśniłam stare znajomości. Bycie wśród około setki młodych, tętniących życiem i energią mormonów z różnych krajów zawsze podnosi na duchu"

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.