Artykuły prasowe

Lokalny chór kościelny występuje podczas Legnickiej Wigilii Narodów

17 grudnia 2017 r. odbyła się Legnicka Wigilia Narodów - impreza organizowana już po raz szesnasty przez Legnickie Centrum Kultury w Legnicy. Przy świątecznym stole zasiedli mieszkający w Legnicy przedstawiciele dwunastu narodów: Łemkowie, Grecy, Niemcy, Bośniacy, Nigeryjczycy, Ukraińcy, Żydzi, Romowie, Turcy i Polacy. W tym roku po raz pierwszy w imprezie wzięli udział Norwegowie i Amerykanie. Ci ostatni, oraz polscy święci w dniach ostatnich, wchodzili w skład kilkunastoosobowego chóru kościelnego z gminy Wrocław.

 

Podczas spotkania tylu narodowości, kultur, tradycji i wierzeń panowała atmosfera jedności i tolerancji. Było symboliczne łamanie się chałą, macą i świątecznym opłatkiem, a potem uczestnicy mieli okazję kosztować wigilijne potrawy przygotowane przez przedstawicieli 12 narodów.

Oprócz wspaniałych, kolorowych i aromatycznych potraw, gości połączyła muzyka, taniec i wspólne kolędowanie. Każda narodowość miała możliwość zaprezentowania swoich kolęd,  uroczystość zwieńczyło odśpiewanie w różnych językach kolędy "Cicha noc".

Mormoński chór - jak go przedstawiano - dał się poznać jako grupa zdolnych i natchnionych śpiewaków. Chór zaprezentował na scenie tradycyjne amerykańskie kolędy.
 

„Po występie nie szczędzono nam pochwał. To spotkanie pozwoliło nam pokazać swoją odmienność i wyjątkowość, a jednocześnie wiara w Boga jednoczyła wszystkich uczestników, co w dzisiejszym podzielonym świecie jest bardzo cenne” – powiedziała polska członkini Kościoła.

Z przyjemnością zaobserwowaliśmy, jak wiele zainteresowania budziły pozostawione przypadkiem na stołach pod sceną mormońskie zielone śpiewniki. Pytano, czy są na sprzedaż, zaglądano do treści. W kuluarach zadano nam sporo pytań o Kościół. Gdyby zasady organizacyjne na to pozwalały, z przyjemnością rozdalibyśmy egzemplarze Księgi Mormona, tym którzy byliby zainteresowani. Spotkanie umożliwiło nawiązane nowych przyjaźni, więzów i kontaktów.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.