Artykuły prasowe

Legendarna piekarnia i Family Search

Jeden z najsłynniejszych wytwórców pieczywa wziął udział w spotkaniu związanym z konferencją dotyczącą historii rodziny i zagadnień technicznych RootsTech. Apollonia Poilâne, dyrektorka naczelna legendarnej piekarni Poilâne w Paryżu, brała udział w wydarzeniu zorganizowanym przez FamilySearch International w podparyskim Wersalu.

Poilane Bakery Rootstech 01
Poilane Bakery Rootstech 01
Apollonia Poilâne Dzięki uprzejmości: Philippe Vaures Santamaria. 2022 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Piekarnia założona w 1932 r. przez dziadka Apollonii, Pierre’a, jest znana z wypieku chleba, w szczególności prawie dwukilogramowego Miche Sourdough, który jest sprzedawany na całym świecie zarówno wiodącym restauracjom, jak i wymagającym klientom indywidualnym.

Urodzona w Nowym Jorku Apollonia kształciła się na Harvardzie. W wieku 18 lat została dyrektorką naczelną piekarni, zastępując rodziców, Lionela i Irenę, którzy zginęli w wypadku helikoptera.

Poilane Bakery Rootstech 02
Poilane Bakery Rootstech 02
Znana na całym świecie piekarnia Poilâne w Paryżu od wewnątrz. 2022 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Przemawiając do delegatów i gości w centrum kongresowym w Wersalu, powiedziała, że pomimo przytłaczającej żałoby nie miała innego wyboru jak kontynuować wspaniałe dzieło swoich rodziców.

Na miejscu byli eksperci, którzy zaskoczyli Apollonię wynikami poszukiwań dotyczących historii jej rodziny. Z radością odkryła, że niektórzy jej krewni byli rolnikami, przez co doszła do wniosku, że być może uprawiali pszenicę — produkt, który oczywiście jest teraz podstawą jej działalności.

Poilane Bakery Rootstech 03
Poilane Bakery Rootstech 03
Rejestracja na RootsTech 2022 jest już możliwa.2022 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

W wydarzeniu brał udział dyrektor naczelny FamilySearch International, Steve Rockwood, oraz archiwiści i eksperci z całej Europy. Konferencja RootsTech 2022 odbędzie się on-line w dniach 3–5 marca. Można zarejestrować się na nią bezpłatnie na stronie www.rootstech.org

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.