Artykuły prasowe

Kościół wysyła zaopatrzenie do Chin celem pomocy w walce z koronawirusem

Prezydent Nelson oferuje pomoc

W miarę jak rośnie niepokój związany z chorobą wywołaną koronawirusem, która może przyczynić się do niewydolności oddechowej, Russell M. Nelson, Prezydent Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, zapytał swych wieloletnich przyjaciół z Chin, co jest w tej chwili najbardziej potrzebne.

W ten sposób przywódcy Kościoła dowiedzieli się, że niezbędne są produkty ochronne w Shanghai Children’s Medical Center (Centrum Zdrowia Dziecka w Szanghaju), gdyż posiadane zapasy przekazano dalej w wyniku wybuchu epidemii w Wuhan. We współpracy z organizacją Project HOPE poczyniono plany dystrybucji potrzebnych rzeczy.

 

Wspólnie z Project HOPE zorganizowano przelot samolotu z Salt Lake City, który zabierze produkty z Centralnego spichlerza biskupów znajdującego się w Salt Lake City. Drugi transport zostanie wysłany ze spichlerza Kościoła w Atlancie. W sumie na 79 paletach z ochronnym wyposażeniem medycznym zostanie przekazanych 220 000 masek do ochrony dróg oddechowych, 870 par okularów ochronnych oraz ponad 6500 kombinezonów ochronnych.

Wolontariusze-święci w dniach ostatnich w Szanghaju mają nadzieję pomóc w przyjęciu dostaw oraz w dystrybucji przesłanych produktów pośród potrzebujących.

Od wielu dziesięcioleci mam kontakty z dobrymi ludźmi w Chinach. To nasi drodzy bracia i siostry. Poczytujemy to za niebywały zaszczyt, że możemy zaoferować chociaż niewielką pomoc. Modlimy się za nich i wiemy, że Bóg im pobłogosławi. — Prezydent Nelson

Prezydent Nelson, światowej sławy kardiochirurg, który większość życia — do czasu, gdy w 1984 r. został powołany na Apostoła Kościoła — był dobrze znany z przeprowadzania operacji serca, również w Chinach, gdzie w 1895 r. wykonał ostatnią operację. W czasie trwania kariery zawodowej oraz w trakcie służby dla Kościoła zawarł wiele trwałych, długoletnich przyjaźni. „Od wielu dziesięcioleci mam kontakty z dobrymi ludźmi w Chinach. To nasi drodzy bracia i siostry”, powiedział Prezydent Nelson, „poczytujemy to za niebywały zaszczyt, że możemy zaoferować chociaż niewielką pomoc. Modlimy się za nich i wiemy, że Bóg im pobłogosławi”.

Pierwszy przypadek koronawirusa wykryto w prowincji Hubei w Chinach, gdzie liczba zachorowań zbliża się do 55,000. Liczne przypadki jego występowania odnotowano też poza terytorium Chin kontynentalnych. Rządy i obywatele krajów na całym świecie podejmują środki zapobiegawcze, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się tego wirusa.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.