Artykuły prasowe

Kościół rozpoczyna kampanię bożonarodzeniową „Narodził się Zbawiciel”

Film i przesłanie w Internecie przygotowane, by dzielić się z milionami ludzi

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich rozpoczął dzisiaj kampanię z okazji Bożego Narodzenia, która obejmuje film przetłumaczony na wiele języków oraz reklamy zewnętrzne na Times Square w Nowym Jorku. Przesłanie na 2015 r. „Narodził się Zbawiciel” koncentruje się na odnalezieniu i poznaniu nauk Jezusa Chrystusa oraz postępowaniu zgodnie z nimi. Kościół spodziewa się, że przesłanie to dotrze do milionów osób na całym świecie, gdy ludzie będą dzielić się materiałami znajdującymi się w Internecie poprzez media społecznościowe w grudniu, kiedy to chrześcijanie świętują narodziny Jezusa Chrystusa.

„Żyjemy w świecie, w którym moc i wpływ Boga na nasze codzienne życie są bagatelizowane i odrzucane i gdzie ignoruje się, a nawet wyśmiewa Zbawiciela — powiedział Starszy Dallin H. Oaks z Kworum Dwunastu Apostołów dziennikarzom kościelnych czasopism Ensign i New Era. — Nigdy nie było większej potrzeby, aby ci, którzy są oddani Panu Jezusowi Chrystusowi, wyznawali swą wiarę w Zbawiciela zarówno prywatnie, jak i publicznie”.

Dwuminutowy film (dostępny od niedzieli 29 listopada 2015 r.) można znaleźć na stronie bozenarodzenie.mormon.org, jak i w aplikacji Biblioteka ewangelii. W filmie występują dzieci z całego świata, w tym z Izraela, Los Angeles, z Nowego Jorku i stanu Utah, cytując słowa Izajasza (zob. Ks. Izajasza 9:5; muzyka — Mesjasz Händla) i wyrażając swą osobistą wiarę w Jezusa Chrystusa.

Zarówno strona internetowa, jak i film dostępne są w 29 językach: po albańsku, angielsku, cebuańsku, chińsku, chorwacku, czesku, duńsku, fińsku, francusku, grecku, hiszpańsku, holendersku, indonezyjsku, japońsku, koreańsku, łotewsku, niemiecku, norwesku, ormiańsku, polsku, portugalsku, rosyjsku, rumuńsku, szwedzku, tagalog, tajsku, ukraińsku, węgiersku i włosku.

Osoby odwiedzające stronę bozenarodzenie.mormon.org mogą dzielić się jej zawartością przygotowaną przez Lindsey Stirling, Davida Archuletę, aktorów z programu Studio C i inne osobowości mediów społecznościowych. Poza tym na stronie tej jest nowy film animowany pod tytułem „Wyobraź sobie świat bez Zbawiciela” oraz infografika.

Zawartość strony jest zamieszczona na stronach mediów społecznościowych powiązanych z mormon.org, w tym na Facebooku, Twitterze, YouTubie, Google+ i Instagramie. W mediach społecznościowych można się dzielić 25 animowanymi GIFami, które można wykorzystać do odliczania dni dzielących do Bożego Narodzenia. Osoby udostępniające treść kampanii w mediach społecznościowych proszone są o to, by oznaczać posty hashtagiem #NarodziłSięZbawiciel.

Osoby obecne na Times Square w Nowym Jorku zobaczą billboardy promujące przesłanie na Boże Narodzenie w kilku dobrze znanych miejscach oraz na dachach 400 taksówek jeżdżących po mieście. 10 grudnia Kościół będzie też promował kampanię na Boże Narodzenie na YouTubie w Argentynie, Brazylii i w Meksyku.

Billboardy będą też w Salt Lake City i St. George (Utah), Idaho Falls (Idaho), Los Angeles (Kalifornia) oraz w Mexico City.

W okresie świątecznym w kościelnych centrach dla odwiedzających w Stanach Zjednoczonych, w Mexico City, w Hyde Parku w Londynie, w Świątyni Londyn oraz w Świątyni Hamilton w Nowej Zelandii będzie można obejrzeć film z okazji Bożego Narodzenia.

Trwająca miesiąc kampania na Boże Narodzenie jest zorganizowana przez kościelny departament ds. misjonarskich. Misjonarze rozdają z tej okazji specjalne ulotki przygotowane w 29 językach. Przywódcy Kościoła mają nadzieję, że dzięki temu pełnoetatowi misjonarze będą mieli wiele okazji do nauczania.

„W okresie świątecznym każdy z nas będzie miał wiele możliwości głoszenia swojej wiary w Zbawiciela swym przyjaciołom i sąsiadom, współpracownikom i przypadkowym znajomym — dodał Starszy Oaks. — Mam nadzieję, że skorzystamy z tych okazji, by wyrażać swą miłość do Niego, składać świadectwo o Jego boskiej misji i odnowić swe postanowienie, by Mu służyć”.

Nowa inicjatywa jest zbudowana na wcześniejszych kampaniach na Boże Narodzenie i Wielkanoc, które dotarły do milionów ludzi na całym świecie. Kościół stworzył swoją pierwszą kampanię wielkanocną w 2014 roku. Trwała ona przez tydzień i nosiła tytuł „Za Jego sprawą”. W grudniu 2014 r., podczas całomiesięcznej kampanii Bożonarodzeniowej „On jest darem”, około 34 milionów razy odtworzono towarzyszący jej film. Film na Wielkanoc 2015 r., wspierający inicjatywę „Ponieważ On żyje”, obejrzano blisko 30 milionów razy.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.