Artykuły prasowe

Kościół ogłasza zmiany na polu misyjnym

 

W 2018 roku powstanie pięć nowych misji, a dziewiętnaście misji połączy się z innymi misjami.

Mormon Newsroom [Mormoński serwis informacyjny] w październiku ogłosił, że Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich skoryguje liczbę swoich 421 misji celem lepszego dostosowania ich do potrzeb różnych regionów na świecie. Dzisiaj Kościół ogłasza korektę granic dziewiętnastu misji oraz utworzenie pięciu nowych misji. Po prowadzeniu tych zmian łącznie będzie 407 misji.

W lipcu 2018 r. powstanie pięć następujących misji:

Brazylijska Misja Południowego Rio de Janeiro

Misja Wybrzeża Kości Słoniowej Jamusukro

Nigeryjska Misja Ibadan

Filipińska Misja Cabanatuan

Misja Zimbabwe Bulawayo

Od lipca 2018 r. Kościół skoryguje granice dziewiętnastu następujących misji, łącząc je z sąsiadującymi misjami:

Australijska Misja Północnego Sydney

Bułgarska Sofijska Misja

Kalifornijska Misja Modesto

Kalifornijska Misja San Fernando

Angielska Misja Południowego Londynu

Grecka Ateńska Misja

Misja Zachodniego Chicago w Illinois

Meksykańska Misja Ciudad Obregón

Meksykańska Misja Reynosa

Misja Jackson w Missisipi

Południowa Misja Nowego Jorku w stanie Nowy Jork

Misja Cleveland w Ohio

Portugalska Misja Porto

Rumuńsko-Mołdawska Misja

Rosyjska Samarska Misja

Hiszpańska Misja Málaga

Ukraińska Lwowska Misja

Misja Logan w Utah

Waszyngtońska Misja Federal Way

Zmiany w granicach misji są czymś normalnym. Od momentu, gdy w 2012 roku Prezydent Thomas S. Monson ogłosił zmianę wieku wymaganego do służby misjonarskiej, Kościół utworzył 76 nowych misji, by zapewnić pole do pracy nowym misjonarzom, których liczba w ciągu zaledwie kilku lat wzrosła z 58 tys. do 88 tys. Początkowy napływ misjonarzy zmalał zgodnie z oczekiwaniami do liczby ok. 68 tys.

Mniejsza liczba misjonarzy oznacza nie tylko mniej misji, ale też większą uwagę przykładaną do strategicznego ich rozmieszczenia w obszarach na całym świecie, które tego potrzebują. Właśnie to jest przyczyną utworzenia pięciu nowych misji.

„Chcemy, by misjonarze byli w takich miejscach i na takich stanowiskach, gdzie mogą najlepiej pomagać ludziom poprzez mówienie o ewangelii Jezusa Chrystusa i służbę na rzecz społeczności lokalnej”, powiedział Siedemdziesiąty Przedstawiciel Władz Generalnych Starszy Brent H. Nielson, dyrektor wykonawczy Departamentu ds. misjonarskich. „Zgodnie z wzorcem danym nam przez Zbawiciela mamy zmieniać na lepsze życie ludzi na całym świecie, mając na uwadze każdego indywidualnie. To wymaga ciągłego planowania i organizacji”.

Odwiedź stronę Church News (wydawnictwo powstałe z myślą o świętych w dniach ostatnich), by poznać listę nowych prezydentów misji.

Informacje dotyczące szczegółów łączenia misji zostaną podane w korespondencji prezydentów misji do rodziców misjonarzy na tych terenach.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.