Artykuły prasowe

Konferencja RootsTech w 2021 r. będzie bezpłatna i odbędzie się w formie wirtualnej

Już za kilka dni będzie można uczestniczyć w największej na świecie konferencji poświęconej historii rodziny, pozostając w domu przed ekranem komputera. Po raz pierwszy w historii konferencja RootsTech Connect, zaplanowana na 25–27 lutego 2021 r., odbędzie się w formie online. Rejestracje prowadzone przez FamilySearch — organizację non-profit sponsorowaną przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich — są w pełni bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

W ostatnich latach dziesiątki tysięcy ludzi ściągały do Salt Lake City w amerykańskim stanie Utah, aby w niej uczestniczyć. Organizacja rozszerzyła ostatnio swój zasięg na skalę międzynarodową i w październiku 2019 r. zorganizowała konferencję w Londynie. Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 konferencja RootsTech Connect 2021 odbędzie się jedynie w formie wirtualnej.

Główni prelegenci z Włoch i Wielkiej Brytanii, a także zajęcia prowadzone w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim, niemieckim, włoskim, rosyjskim oraz w 35 innych językach sprawią, że tegoroczna trzydniowa konferencja przyciągnie uwagę europejskich uczestników.

RootsTech-2021_1.jpg
RootsTech Connect 2021 odbędzie się jedynie w formie wirtualnej.2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
  

„Zajęcia były tworzone lokalnie w wielu językach europejskich przez europejskich ekspertów ds. historii rodziny” — wyjaśnił Paulo Pereira, kierownik FamilySearch ds. marketingu w Europie. „To nieocenione doświadczenie, które obejmuje cały świat. Jego celem jest zainspirować każdego uczestnika z każdego kraju, kultury i języka”.

Na konferencję zarejestrowało się już ponad 200 000 uczestników z ponad 200 krajów i terytoriów, w tym ponad 15 000 z 43 krajów europejskich.

Aby uwzględnić różnice w strefach czasowych odbiorców na całym świecie, RootsTech Connect 2021 będzie oferować zarówno transmisje na żywo, jak i treści na żądanie. Ponadto sesje będą dostępne do wglądu na żądanie po zakończeniu konferencji.

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli możliwość interakcji z prezenterami, wystawcami i innymi uczestnikami za pośrednictwem czatów na żywo oraz sesji pytań i odpowiedzi.

„Będzie to światowej klasy święto rodzin, kultur i tradycji z każdej części świata. Będzie obejmowało doborową muzykę, przepisy kulinarne, informacje na temat kultury oraz historie przesłane przez użytkowników z całego świata, a w szczególności z naszych krajów europejskich” — powiedział Pereira. „Dołączcie do setek tysięcy ludzi na całym świecie podczas tego niezapomnianego wirtualnego wydarzenia. Nie pożałujecie”.

Głównymi prelegentami na konferencji będą Nick Vujicic, autor bestsellerów według New York Times i mówca motywacyjny o międzynarodowej sławie; wielokrotnie nagradzana aktorka seriali BBC, Sunetra Sarker oraz Francesco Lotoro, włoski pianista, kompozytor, dyrygent i kolekcjoner muzyki skomponowanej w niewoli podczas Holokaustu. Inni prelegenci pochodzą z Australii, Indii, Urugwaju, Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

W ramach uroczystości Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich poprowadzi „Dzień odkryć” z udziałem Starszego Jeffreya R. Hollanda z Kworum Dwunastu Apostołów i jego żony Patricii. Będą oni mówić o znaczeniu łączenia się z rodziną, ojczyzną i przodkami.

Ponadto Starsi David A. Bednar, Gary E. Stevenson i Dale G. Renlund, również z Kworum Dwunastu Apostołów, poprowadzą spotkanie instruktażowe dla przywódców świątynnych i ds. historii rodziny. Młodzież i młodzi dorośli w wieku od 11 do 35 lat są zaproszeni do udziału w specjalnych zajęciach zatytułowanych „Our Quest for Connection” [Nasze dążenia do połączenia się].

Dowiedz się więcej i zarejestruj się bezpłatnie na konferencję RootsTech Connect 2021 na stronie internetowej RootsTech.org.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.