Artykuły prasowe

Konferencja generalna: Przesłania pokoju i nadziei możliwych dzięki Jezusowi Chrystusowi

Konferencja generalna Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich będzie transmitowana na żywo na całym świecie w sobotę i niedzielę, 2 i 3 kwietnia 2022 r. Wśród odbiorców konferencji będą wierni z Europy, która liczy prawie pół miliona członków Kościoła.

ConferenceCenterSLCDownload Photo

Konferencja generalna to światowe zgromadzenie członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Dwa razy do roku w czasie pierwszego weekendu kwietnia i października przywódcy kościelni z całego świata dzielą się przesłaniem lub wygłaszają kazanie na temat Jezusa Chrystusa i Jego ewangelii. Wśród mówców są: prorok i prezydent ogólnoświatowego Kościoła, Prezydent Russell M. Nelson, jego doradcy w Pierwszym Prezydium, członkowie Kworum Dwunastu Apostołów oraz inni Przedstawiciele Władz Generalnych i urzędnicy generalni Kościoła.

Odbiorcy uczą się, jak znaleźć spokój, nadzieję i radość w Jezusie Chrystusie, jak wzmocnić rodziny poprzez podążanie za naukami Jezusa oraz jak otrzymać osobiste wskazówki i natchnienie od Boga. Konferencja generalna jest transmitowana na żywo w około 70 językach, a następnie tłumaczona na ponad 100 języków. Kościół zaprasza wszystkich ludzi z całego świata, bez względu na wyznanie, przekonania oraz pochodzenie — do obejrzenia, wysłuchania i uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Sesje ogólne dla wszystkich osób, rodzin i sympatyków odbędą się w sobotę i w niedzielę, 2 i 3 kwietnia 2022 r. Wszystkie kobiety oraz członkinie Organizacji Młodych Kobiet są zaproszone do udziału w sesji dla kobiet, która odbywa się podczas konferencji.

Kościół transmituje konferencję generalną z Centrum Konferencyjnego przy Placu Świątynnym w Salt Lake City w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych do domów i kongregacji na całym świecie. Sesje konferencji generalnej będą się rozpoczynać zgodnie z poniższym harmonogramem według czasu środkowoeuropejskiego:

sobota, 2 kwietnia    18.00 sobotnia sesja poranna

sobota, 2 kwietnia    22.00 sobotnia sesja popołudniowa

niedziela, 3 kwietnia    2.00 sesja dla kobiet

(przeznaczona dla wszystkich kobiet i dziewcząt powyżej 12. roku życia lub tych, które ukończą 12 lat w 2022 r.)

niedziela, 3 kwietnia    18.00 niedzielna sesja poranna

niedziela, 3 kwietnia    22.00 niedzielna sesja popołudniowa

Jest wiele sposobów, na jakie można oglądać konferencję, słuchać jej i uczestniczyć w niej zarówno online, jak i poprzez lokalne kanały nadawcze. Tych pięć sesji konferencyjnych jest nadawanych na żywo na stronie ChurchofJesusChrist.org/broadcasts, na kanale Kościoła General Conference YouTube channel, poprzez aplikację Biblioteka ewangelii lub na stronie https://www.churchofjesuschrist.org/countries/region?lang=eng&region=europe.

W Rumunii sesje konferencji będą emitowane po raz pierwszy w telewizji Nasul TV w przygotowanych godzinnych odcinkach w dniach 9, 16, 23 i 30 kwietnia w godzinach 15.00–16.00.

W Danii w dniu 3 kwietnia na kanale The Family Channel będą nieprzerwanie emitowane sesje konferencji oraz program Muzyka i słowa.

Na Wyspach Zielonego Przylądka krajowa stacja telewizyjna Radio Televisão Caboverdiana będzie transmitować na żywo program Muzyka i słowa o godz. 15.30, a następnie niedzielną sesję poranną konferencji generalnej o godz. 16.00.

Odbiorcy mogą oglądać lub słuchać dowolnej sesji lub wszystkich sesji konferencji.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.