Artykuły prasowe

Kościół w Europie uruchamia nową aplikację dla dorastającego pokolenia

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w Europie rozszerzył swoją działalność o nowy kanał komunikacji dla młodych dorosłych: Nową aplikację o nazwie „Rising Generation” (Dorastające pokolenie) można teraz pobrać na urządzenia z systemem Android i Apple.

Młodzi dorośli z całej Europy mogą umieszczać tam informacje o swoich wydarzeniach i szybko informować innych ludzi o tym, co dzieje się w ich regionie. Powiązana strona internetowa risinggeneurope.org została ulepszona i posiada teraz bardziej uporządkowany wygląd i nowe funkcje. Co więcej, zapraszamy młodzież do łączenia się ze sobą na mediach społecznościowych poprzez ich kanały na Instagramie i YouTubie.

„Dzięki tej nowej aplikacji chcemy zapewnić platformę dla wszystkich młodych dorosłych, aby nigdy więcej nie przegapili żadnego z niesamowitych zajęć, jednocześnie kontrolując wszystkie aktywne powiadomienia”, powiedział Tom Erhart, jeden z programistów aplikacji ze Szwajcarii. „Mamy nadzieję, że pomoże to spotykać się, wzajemnie się wzmacniać i cieszyć się w Jezusie Chrystusie”, kontynuował.

Użytkownicy aplikacji mogą konfigurować aktywne powiadomienia, oparte na filtrach krajów i regionów. Zamieszczanie wydarzeń może odbywać się bez rejestracji. Jeśli ktoś chce zmienić swoje opublikowane wydarzenia, może to zrobić, rejestrując się za pomocą adresu e-mail.

„Cieszę się, że młodzi dorośli otrzymują to nowe narzędzie, które pomoże im połączyć się jako społeczność i wspólnie podążać za naszym Zbawicielem, Jezusem Chrystusem”, mówi starszy Yves Weidmann, Siedemdziesiąty Obszaru ze Szwajcarii, który wspiera młodzież w Europie.

W Europie jest ponad 15 000 młodych dorosłych członków Kościoła, którzy pragną kochać Boga, łączyć się ze sobą i wzmacniać swoją społeczność.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.