Artykuły prasowe

Kettering zbiera datki dla uchodźców przebywających w Calais

Młodzież, przywódcy oraz sympatycy społeczności zgromadzili się w domu spotkań kongregacji Kettering Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w sobotę, 12 grudnia, aby posortować przekazane torby pełne odzieży, pościeli i jedzenia dla uchodźców przebywających w Europie. Kilka dni wcześniej, we wtorek, młodzież i przywódcy zebrali dary pochodzące od członków i przyjaciół, a następnie pomagali w sortowaniu ich, celem przygotowania do ostatecznej zbiórki, która miała się odbyć w sobotę rano.

Organizacja charytatywna „Jungle Care” zajmuje się przekazywaniem darów, a z jej pomocy korzysta organizacja „Corby Stands With Refugees” i inne miejscowe organizacje charytatywne z Northamptonshire, dzięki czemu najpotrzebniejsze dary trafiają do Calais, Dunkirk i Grecji. Do południa posortowane torby zostały odebrane przez „Jungle Care” i zapakowane do dwóch vanów, celem przekazania ich bezpośrednio uchodźcom w żyjącym w ciężkich warunkach, którzy obecnie przebywają na obszarze Calais.

Miejscowy organizator akcji z ramienia Kościoła, Noah Nelson, powiedział: „Jest to sposobność dla całej kongregacji i społeczności, aby zrobić coś wspólnie i pomóc ludziom, którzy nie mogą pomóc sobie samym. Pomimo różnego pochodzenia religijnego, różnych wierzeń, przekonań politycznych czy innego koloru skóry, jesteśmy zjednoczeni, mając wspólny cel: służyć naszym bliźnim. A czy jest lepszy czas w roku niż Boże Narodzenie? Chcielibyśmy podziękować ‘Jungle Care’ za pomoc w bezpośredniej dystrybucji darów pośród uchodźców”.

Historia pochodzi z brytyjskiej strony wiadomości: http://www.mormonnewsroom.org.uk/article/kettering-collect-donations-for-calais-refugees

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.