Artykuły prasowe

Kampania w mediach społecznościowych w Europie rozpowszechnia przesłanie życzliwości

W październiku Obszar Europy Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich akcentował uniwersalność i wagę życzliwości. Posłużyła do tego kampania zatytułowana „Pamiętaj, aby być życzliwym”.

Kindness Campaign01
Kindness Campaign01
Scena z filmu „Dzieci wiedzą najlepiej".2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Ten cykl przypomina ludziom na całym świecie o obowiązku traktowania siebie nawzajem z miłością i szacunkiem.

W ramach kampanii udostępniono osiem krótkich filmów. Filmy były publikowane co pewien czas: dwa razy w tygodniu w październiku. Można było obejrzeć nowy film na platformach mediów społecznościowych, takich jak YouTube, Facebook czy Instagram.

Po swojej premierze filmy docierały do setek widzów i wpływały na życie wielu osób. Można je obejrzeć na wielu platformach społecznościowych, ale najciekawsze reakcje wywołały na Facebooku. Wiele osób odpowiedziało płynącym z serca: „Amen!”, podczas gdy inne czuły się poruszone do głębi i skomentowały to słowami: „Och, jak miło, mam łzy w oczach” lub „Uwielbiam to. Mój dzień dzięki temu jest wyjątkowy”.

„Łatwo jest włączyć telewizję lub korzystać z Internetu i znaleźć niezliczone przykłady sporów, konfliktów i wrogości. Jednak nie zawsze widzimy, że jest wokół o wiele więcej ludzi, którzy starają się czynić dobro poprzez proste akty życzliwości. Zazwyczaj informacja o nich gubi się wśród bardziej sensacyjnych i negatywnych przypadków”, powiedział Brian Cordray, manager ds. publikacji w Obszarze.

„Oznacza to, że gdy ludzie widzą innych czerpiących radość i błogosławieństwa płynące z życzliwości, są zainspirowani, by postępować podobnie”, dodał.

Jeden z filmów dotarł do 3,4 miliona ludzi i miał 1,5 miliona wyświetleń. Jednak odchodząc od statystyk, Brian Cordray powiedział również: „Nasz Zbawiciel był uosobieniem życzliwości i dał nam przykład, przykazując nam kochać naszych bliźnich. Bez wątpienia jest to wskazówka, aby być życzliwym”.

Kindness Campaign02
Kindness Campaign02
Scena z filmu „Zjednoczeni w prawości".2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Jednym z wierzeń członków Kościoła Jezusa Chrystusa jest podążanie za przykładem Jezusa Chrystusa poprzez okazywanie sobie nawzajem miłości. Rozpowszechniając przesłanie życzliwości, Kościół dąży do tego, aby inspirować życzliwością cały świat, zaczynając w domu i docierając do społeczności, miast i krajów na całym świecie.

Filmy kampanii albo podkreślają nauki przywódców Kościoła, albo po prostu pokazują przykłady tego, w jaki sposób możemy być bardziej życzliwi. Słowa Prezydenta Kościoła — Russella M. Nelsona — zawarte w filmie zatytułowanym „Osobiście pokój czyniący” formułują ogólną myśl przewodnią:

„Pokój jest możliwy. Możemy nauczyć się kochać naszych bliźnich na całym świecie”. Kampanii towarzyszy nadzieja, że nie tylko członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa, ale także wyznawcy wszystkich innych religii, poczują przypływ miłości i życzliwości do siebie nawzajem.

Kindness Campaign03
Kindness Campaign03
Scena z filmu „Osobiście pokój czyniący".2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Teraz, gdy cykl filmów jest dostępny w Internecie, Kościół zachęca widzów, aby podjęli wyzwanie do działania: Pamiętaj, aby być życzliwym.

Odnośniki do wszystkich filmów kampanii:

Zmiana serca dzięki życzliwości
Dzieci wiedzą najlepiej
Życzliwość może odmienić świat
Życzliwość przyspiesza gojenie ran
Osobiście pokój czyniący
Służ jak Zbawiciel
Miłość wzajemna
Zjednoczeni w prawości

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.