Mormon Newsroom
Artykuły prasowe

Kampania Bożonarodzeniowa 2019 zachęca do zindywidualizowanej służby

Czwarta edycja międzynarodowej inicjatywy „Świeć Światu”

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich inauguruje międzynarodowy projekt wzajemnej służby z okazji świąt Bożego Narodzenia 2019.

Świeć Światu: 1 grudnia oficjalnie rusza projekt zindywidualizowanej służby świadczonej każdemu z osobna. Materiały w języku angielskim, w tym obrazy i filmy do rozpowszechniania, są już dostępne na stronie internetowej LighttheWorld.org. Materiały w innych językach zostaną dodane w późniejszym terminie.

 

Zadaniem uczestników projektu jest pomyśleć codziennie o kimś, komu mogą pomóc lub służyć w zindywidualizowany sposób lub kogo mogą zaprosić do wspólnej służby.

„Inicjatywa ‘Świeć Światu’ to cudowna okazja, by zaprosić przyjaciół i sąsiadów do kościoła i do własnego domu, by wspólnie poznawać Zbawiciela”, powiedział Starszy Dieter F. Uchtdorf z Kworum Dwunastu Apostołów. „W taki sposób, jaki wyda się wam najbardziej naturalny i oczywisty, mówcie ludziom, dlaczego Jezus Chrystus i Jego Kościół jest dla was ważny”.

Projekt realizowany jest już od czterech lat, zawsze w grudniu.

Codzienne podpowiedzi służby

Osoby, które uczestniczą w projekcie, mogą zapisać się i od 1 grudnia otrzymywać codzienny e-mail z podpowiedzią służby. Sugestie codziennych aktów służby to na przykład wspólny obiad z nowo poznaną osobą, pomoc komuś potrzebującemu poprzez mały datek na cele charytatywne lub zaplanowanie zrobienia czegoś we dwoje z przyjacielem lub bliską osobą.

Bożonarodzeniowy film

Nowy inspirujący film pt. „Dzieciątko Chrystus” będzie udostępniony do oglądania, pobierania i rozpowszechniania 24 listopada na stronie internetowej LighttheWorld.org.

Ten 18-minutowy obraz jest fascynującą, osobistą, ujmującą wersją historii o Bożych narodzinach, którą oglądamy oczami bezpośrednich świadków tamtych zdarzeń, i którą możemy udostępnić innym. Film można obejrzeć na Gospel Media, w aplikacji Biblioteka ewangelii i na YouTube.

Automaty z prezentami

W tym roku powracają popularne automaty z prezentami. Dzięki nim można z łatwością przekazać pieniądze na rzecz międzynarodowych organizacji dobroczynnych, takich jak UNICEF, Church World Service, WaterAid, Water For People oraz International Medical Corps.

Automaty ustawione będą w 10 miastach: Gilbert, Arizona; San Jose, Kalifornia; Denver, Kolorado; Laie, Oahu, Hawaje; Las Vegas, Newada; Nowy Jork, stan Nowy Jork; Orem i Salt Lake City, Utah; Londyn, Anglia (Centrum dla odwiedzających w Hyde Parku) oraz Manila, Filipiny.

Specjalne nabożeństwo niedzielne

Kongregacje Kościoła na całym świecie zorganizują 22 grudnia specjalne nabożeństwo bożonarodzeniowe. Członkowie powinni zaprosić na nie przyjaciół, by w czasie tego godzinnego spotkania skupionego na Osobie Chrystusa wspólnie oddawać cześć Bogu. Lokalizacje i godziny nabożeństw Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich można znaleźć w zakładce Lokalizator domów spotkań na stronie ChurchofJesusChrist.org.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.