Artykuły prasowe

Imagine Dragons koncertowali w Łodzi

2 lutego 2016 r. w łódzkiej  Atlas Arenie odbył się jedyny  w Polsce koncert amerykańskiej grupy rockowej Imagine Dragons.  Publiczność  entuzjastycznie przyjęła największe dotychczasowe przeboje zespołu oraz kompozycje z nowego, promowanego obecnie albumu, zatytułowanego „ Smoke +Mirrors”. W wypowiedzi dla serwisu internetowego Vevo, gitarzysta Wayne Sermon powiedział: - Polska była dla nas jednym z najważniejszych krajów na europejskiej mapie. Jesteśmy podekscytowani, że w końcu do was zawitamy.

Imagine Dragons został utworzony w 2008 roku przez Dana Reynoldsa i Andrew Tollmana, studentów Uniwersytetu Brighama Younga, mormońskiej uczelni w stanie Utah.   Szeroki rozgłos oraz międzynarodową popularność przyniosły zespołowi wydane w 2012 r. płyty: mini-album „ Continued Silence” oraz longplay „ Night Visions” , który w pierwszym tygodniu sprzedaży w Stanach Zjednoczonych znalazł ponad 80 tys. nabywców i w wielu krajach uzyskał status platynowej płyty . Sukces artystyczny przyniósł  grupie nagrody w środowisku muzycznym.  W latach 2013-14  w plebiscycie American Music Awards zespołowi przyznano nagrodę Favourite Alternative Rock Artist , magazyn muzyczny Billboard uhonorował Imagine Dragons nagrodą za najlepszą płytę  oraz uznał ich za najlepszy zespół rockowy 2014 roku, zaś utwór „ Radioactive” uzyskał w 2014 r. nagrodę Grammy przyznawaną przez Narodową Amerykańską Akademię Sztuk i Techniki Rejestracji ( NARAS). 

Z obecnego kwartetu artystów, wokalista Dan Reynolds oraz gitarzysta Wayne Sermons są członkami Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Zapytani w 2012 r. przez dziennikarkę gazety Deseret News czy trudno jest być mormonem w świecie muzyki rockowej  oraz jak scharakteryzowaliby swoją muzykę, odpowiedzieli: - nie jest trudno. Jesteśmy różni ale zespół skupia się na twórczości artystycznej. Sprawą która nas łączy jest tworzenie muzyki i bycie pozytywną siłą w świecie. Myślę że staramy się pisać muzykę która pozwala słuchaczowi odczuwać pełne spektrum emocji. Niektóre utwory są smutne, niektóre podnoszące na duchu, inne refleksyjne. Przede wszystkim jednak, staramy się tworzyć muzykę, która pomoże ludziom radzić sobie z czasem trudnym życiem. Chcemy nawiązać kontakt ze słuchaczem za pomocą jedynego środka przekazu jaki rozumiemy – sztuki.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.