Mormon Newsroom
Artykuły prasowe

FamilySearch jest teraz dostępne w 30 językach

Od sierpnia br. na stronie FamilySearch.org dodano funkcje w 20 językach, sprawiając tym samym, że największy na świecie (i bezpłatny) serwis genealogiczny jest dostępny dla każdego w 30 językach. Gdy w 2007 r. powstała ta strona internetowa., była dostępna w 10 językach (angielskim, chińskim, francuskim, hiszpańskim, koreańskim, niemieckim, portugalskim, rosyjskim i włoskim).

„Rozszerzanie dostępności usług FamilySearch o kolejne języki to dla nas okazja, aby dotrzeć do większej liczby odbiorców na całym świecie i dać im radość oraz możliwość odkrywania danych dotyczących członków rodziny i łączenia rodzin”, mówi Steve Rockwood, dyrektor generalny FamilySearch International.

Użytkownicy FamilySearch mogą zakładać bezpłatne konta, opracowywać drzewa genealogiczne, badać miliardy zapisów genealogicznych i dodawać rodzinne wspomnienia oraz artefakty w każdym z 30 języków wymienionych poniżej. Aplikacja FamilySearch na urządzenia mobilne o nazwie Drzewo genealogiczne jest dostępna w systemie iOS oraz Android, o ile te języki są obsługiwane na urządzeniu użytkownika.

Każdy, kto odwiedza stronę FamilySearch.org w wyszukiwarce internetowej w jednym z nowych języków, może automatycznie poruszać się po stronie w danym języku. W innym razie użytkownicy mogą wybrać swój preferowany język z listy wyboru na stronie w ustawieniach języka na dole strony FamilySearch.org.

FamilySearch.org jest organizacją non profit, opierającą się na pracy wolontariuszy, a jej działalność finansuje Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.

Języki

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.