Mormon Newsroom
Artykuły prasowe

Ostatnie spotkanie z serii Dorastające pokolenie, 2020: Europejski przekaz spotkania emitowanego w różnych europejskich krajach

Ostatnie spotkanie z serii Dorastające pokolenie, 2020: Europejski przekaz skierowany do młodzieży i młodych dorosłych z różnych zakątków Europy będzie nadawany 25 września br. o godz. 19.00 środkowoeuropejskiego czasu letniego na oficjalnej stronie Obszaru na Facebooku i Instagramie, a także na kanale YouTube Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Przekaz będzie dostępny w 22 językach i został „przygotowany przez młodych Europejczyków dla młodych Europejczyków”.

    

Do Iréne Kabongo z Belgii i Bena Warnera z Wielkiej Brytanii, prezenterów, których już poznaliśmy, dołączą w studio Starszy Erich W. Kopischke, drugi doradca w Prezydium Obszaru Europy, oraz Starszy Alan Phillips, Siedemdziesiąty Obszaru z Wielkiej Brytanii. Podczas tego programu przedstawieni zostaną również misjonarze, którzy służą w Chorwacji i Serbii, a także będą wyświetlone filmy z różnych krajów oraz występy muzyczne.

Uczestnicy omówią, jak wiele dorastające pokolenie może zmienić we współczesnym świecie, jeśli będzie wiodło przykładne życie według ewangelii Jezusa Chrystusa, czyniąc to w normalny i naturalny sposób. Starszy Kopischke wyjaśnił: „Te działania przyciągną ludzi, szczególnie tych spoza Kościoła, ponieważ będą chcieli poznać odpowiedź na pytanie ‘Dlaczego?’. Wielu będzie chciało zobaczyć to, co my widzimy, i odczuwać to, co my czujemy, a potem będą chcieli przyłączyć się i być zaangażowani”.

Dla osób, które nie będą mogły obejrzeć przekazu na żywo, pełen zapis nagrania będzie dostępny do późniejszego obejrzenia na oficjalnych europejskich stronach Kościoła na portalach społecznościowych.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.