Conference-Center-April-2018.jpeg
Artykuły prasowe

Członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich czekają na ogólnoświatową konferencję — czas objawień

6 października br., dziesiątki tysięcy Europejczyków należących do Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przygotowuje się na 188. Jesienną Konferencję Generalną.

Stanowi ona dla członków Kościoła sposobność uzyskania porad, pogłębienia wiedzy o Jezusie Chrystusie i zebrania się razem jako półmilionowa społeczność członków w Europie i ponad szesnastomilionowa społeczność na świecie. Konferencja składa się z pięciu sesji: czterech sesji głównych i jednej przeznaczonej dla członkiń Kościoła. Na konferencję odbywającą się w Salt Lake City w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych przybywają ludzie z całego świata. Każda sesja jest dodatkowo tłumaczona i transmitowana w ponad 80 językach do różnych krajów na świecie.

 

Członkowie Kościoła w każdym zakątku globu czekają na czas konferencji generalnej, by zastanowić się nad własnym życiem i nad tym, jak wzmocnić relacje z Bogiem, rodziną i innymi ludźmi. W czasie konferencji wiele osób spodziewa się otrzymać odpowiedzi od Boga, by lepiej zrozumieć, jak On chciałby, żeby wyglądało ich życie. Adrian Rojas Rodriguez z Hiszpanii, który przygotowuje się do konferencji, powiedział: „Zapisuję na bieżąco pytania dotyczące mojego życia. Wiem, że dostanę na nie odpowiedź w czasie nadchodzącej konferencji. Dzięki temu wiem, czego oczekuje ode mnie Ojciec Niebieski”.

Dla rodziny Pfeifferów z Niemiec konferencja jest szczególną okazją, by „posłuchać proroków i zwiększyć swe zaangażowanie w sprawy Kościoła”. W czasie tygodni i miesięcy, które następują po konferencji, rodzina Pfeifferów studiuje przemówienia konferencyjne na kościelnych spotkaniach niedzielnych razem z pozostałymi członkami ich kongregacji. To pomaga im zapamiętać konferencyjne lekcje i wskazówki. Jesienna ogólnoświatowa konferencja generalna to szczególny czas dla wiernych na całym świecie, także w Europie. Lekcje i osobiste objawienia, które ona niesie, będą kształtować życie członków w nadchodzących miesiącach i latach.

Plan Konferencji Generalnej w październiku 2018 r.:

  • Generalna sesja kobiet dla uczestniczek w wieku powyżej ośmiu lat rozpocznie się w sobotę 6 października o godz. 18.00 GCL (górskiego czasu letniego).
  • Sesje generalne dla wszystkich członków rozpoczną się w sobotę i niedzielę, 6 i 7 października, o godz. 10.00 i 14.00 GCL.

Konferencja będzie transmitowana on-line na stronie internetowej: lds.org. Członkowie i sympatycy są zaproszeni do oglądania konferencji i uczestnictwa w niej. 

Na następujący:

Zapraszamy do oglądania konferencji na stronie www.mormoni.pl (po polsku) i www.lds.org (także w innych językach)

Harmonogram transmisji wg czasu polskiego (z polskim tłumaczeniem):

6 października (sobota)

18.00 - 20.00 Sobotnia sesja poranna (na żywo)

22.00 - 24.00 Sobotnia sesja popołudniowa (na żywo)

7 października (niedziela)

11.00 - 13.00 Sesja dla sióstr (retransmisja)

14.00 - 16.00 Sobotnia sesja popołudniowa (retransmisja)

18.00 - 20.00 Niedzielna sesja poranna (na żywo)

22.00 - 24.00 Niedzielna sesja popołudniowa (na żywo)

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.