Artykuły prasowe

Cotygodniowe transmisje satelitarne występu chóru Mormon Tabernacle Choir dostępne na żywo na stronach Kościoła w Europie

Mormoński Chór Tabernakulum składa się z 360 mężczyzn i kobiet, którzy nieodpłatnie ofiarują swój czas i talenty, by co tydzień występować w programie pt. Muzyka i słowa oraz przy wielu innych okazjach.

 

FRANKFURT — cotygodniowy program Mormońskiego Chóru Tabernakulum pt. Muzyka i słowa jest dostępny na żywo dzięki transmisji strumieniowej na dziewięciu oficjalnych stronach Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich - patrona chóru.

Muzyka i słowa to cykl audycji nadawanych nieprzerwanie i najdłużej na świecie — od 89 lat. Ostatnio audycję zaczęto nadawać strumieniowo w Europie w każdą niedzielę o 17:30 czasu środkowoeuropejskiego na następujących stronach internetowych Kościoła:

Transmisja strumieniowa audycji jest odpowiedzią na wyjątkowo ciepłe przyjęcie, z którym spotkał się chór w czasie pierwszego od 20 lat tournée po Europie w 2016 roku. „Wiara nie zawsze przenosi góry, ale odmienia życie […]. Nie sama miłość do muzyki, ale właśnie wiara, mobilizuje członków Mormońskiego Chóru Tabernakulum”, napisał na blogu profesor teorii religii, Jean-François Mayer, po obejrzeniu występu chóru w Zurychu.

Tournée to wyprzedane bilety, owacje na stojąco i entuzjastyczne przyjęcie publiczności. Od teraz miłośnicy muzyki w Europie mogą po prostu włączyć Muzykę i słowa i słuchać tego, co sugeruje sama nazwa: podnoszącej na duchu muzyki i inspirujących słów, dzięki którym można lepiej przeżyć dzień sabatu.

Transmisja strumieniowa będzie odbywać się w języku angielskim. Nie ma obecnie planów na jej tłumaczenie w przyszłości. Jednakże kilka tygodni po nadaniu audycji na żywo, programy pt. Muzyka i słowa w językach hiszpańskim i portugalskim udostępniane są na kanale należącym do chóru na YouTubie. Odwiedź oficjalną stronę internetową Mormońskiego Chóru Tabernakulum, a także  stronę chóru na Facebooku i kanał na YouTubie, by dowiedzieć się o nim więcej i zapoznać z jego najnowszymi programami.

W 2014 roku Mormoński Chór Tabernakulum osiągnął kamień milowy 4400 programów z cyklu Muzyka i słowa i nadal przygotowuje cotygodniowe audycje. 12 listopada bieżacego roku, audycja została nadana po raz 4600.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.