Mormon Newsroom
Artykuły prasowe

Były prezydent Polskiej Warszawskiej Misji mianowany Siedemdziesiątym Obszaru

30 września 2017 roku podczas Konferencji Generalnej Kościoła, Torben Engbjerg,
prezydent Polskiej Warszawskiej Misji w latach 2007-2010, został poparty przez kongregację a poźniej wyświęcony na Siedemdziesiątego Obszaru przez Starszego Neila L. Andersena z Kworum Dwunastu Apostołów któremu w obrzędzie wyświęcenia towarzyszył Patrick Kearon z Prezydium Siedemdziesiątych.

 

Torben Engbjerg urodził się 25.06.1955 roku w miejscowości Ugilt na Jutlandii, w północnej Danii. Jako 17-latek roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych w ramach wymiany studenckiej. W czasie dwuletniej nauki w Kalifornii mieszkał u rodziny mormońskiej. W 1976 roku, podczas u swych gospodarzy sięgnął po Księgę Mormona. Powiedział:

„Miałem niezwykłe, osobiste doświadczenie podczas czytania Księgi Mormona. Przeczytałem ją w dwa i pół tygodnia. Świadectwo które uzyskałem, sprawiło że zainteresowałem się Kościołem. W niecały miesiąc później zostałem ochrzczony”.

Rok później rozpoczął dwuletnią służbę misjonarską w Londyńskiej Angielskiej Misji.
Cztery dni po powrocie, zaręczył się z Anette Fisker, z którą regularnie korespondował podczas służby misyjnej. 16 września 1980 roku zostali zapieczętowani w świątyni w Oakland w Kalifornii. Są rodzicami czworga dzieci, trzech synów i jednej córki.

W kolejnych latach, Starszy Engbjerg służył w Danii jako doradca w prezydium palika, wyższy doradca i biskup. W 2007 roku został powołany na prezydenta Polskiej Warszawskiej Misji. W czasie 3-letniej służby misjonarskiej w Polsce towarzyszyła mu żona i córka Maria.

Starszy Engbjerg jest absolwentem ekonomii i marketingu. Przez 10 lat pracował w duńskim oddziale IBM. W 1995 roku podjął pracę w Kościele jako Kierownik ds. Tłumaczeń Obszaru nadzorując prace translatorskie w 25 językach w Europie Wschodniej i w Azji.
Od zakończenia misji w Polsce pracuje jako Kierownik Obszaru w FamilySearch - kościelnej, światowej organizacji genealogicznej. Jest odpowiedzialny za współpracę z archiwami w 25 krajach - w Europie Wschodniej, w Skandynawii i na Bliskim Wschodzie. Podczas pełnienia obowiązków Siedemdziesiątego Obszaru pozostanie czynny zawodowo.

W odniesieniu do swego aktualnego powołania Starszy Engbjerg powiedział:

„ Odczuwam pokorę wobec mego nowego powołania i związanej z tym służby członkom Kościoła w Europie. Wiem z całą pewnością, że Pan Jezus Chrystus żyje i że zostałem teraz powołany aby o Nim świadczyć. Czuję się bardzo zaszczycony tą możliwością i mam nadzieję, że będę mógł uczynić wszystko co w mojej mocy, aby służyć i dodawać otuchy świętym w Europie, dokądkolwiek zostanę posłany. Zostałem wyznaczony na członka Trzeciego Kworum Siedemdziesiątych, które swym zasięgiem eklezjastyczno-administracyjnym obejmuje jednostki Kościoła w całej Europie. Oznacza to, że będę uczestniczyć w konferencjach palików i dystryktów na całym kontynencie. Obecnie, powierzono mi opiekę nad obszarem Bałkanów, ale mam nadzieję, że kiedyś będę mógł ponownie zawitać do Polski - byłoby to dla mnie prawdziwą radością. Wraz z żoną przesyłamy najserdeczniejsze pozdrowienia przyjaciołom w Polsce. Tęsknimy za Wami bardzo i z podekscytowaniem oczekujemy na możliwość złożenia wizyty w Polsce”.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.