2026-Temple-Square-Renovation-Update_23.jpg
Artykuły prasowe

Aktualizacja informacji o renowacji Placu Świątynnego. Maj 2026

Centrum dla odwiedzających na Placu Świątynnym zostało oficjalnie otwarte. Nadal trwają prace renowacyjne historycznej Świątyni Salt Lake

Od 18 maja 2026 r. można oglądać eksponaty, posągi i inne materiały prezentowane w nowym Centrum dla odwiedzających na Placu Świątynnym w Salt Lake City w stanie Utah. Centrum należy do Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.

Otwarcie Centrum dla odwiedzających stanowi ważny krok w przygotowaniu do ponownego otwarcia Placu Świątynnego oraz uroczystości ponownego otwarcia Świątyni Salt Lake, zaplanowanych od 5 kwietnia do 1 października 2027 r.

Centrum dla odwiedzających jest otwarte codziennie od 9.00 do 21.00 bez konieczności rezerwacji czy zakupu biletów. Atrakcje dla gości oferowane są w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, mandaryńskim i portugalskim. Wkrótce wystawa będzie dostępna w amerykańskim języku migowym (ASL).

 Jedyną atrakcją wymagającą rezerwacji jest wycieczka „W środku świątyni”, 30-minutowy spacer z przewodnikiem na dolnym poziomie centrum. Dzięki niej można lepiej zrozumieć przeznaczenie oraz symbolizm świątyń Kościoła Jezusa Chrystusa.

Od 1 czerwca 2026 r. dodatkowe bilety na to zwiedzanie będą wydawane co drugi poniedziałek.

Wszystkie inne atrakcje w centrum dla odwiedzających można zwiedzać bez przewodnika i bez rezerwacji biletów. Są to: sala z modelami świątyń oraz wystawa „Christus”.

Misjonarze i przewodnicy odpowiadają na pytania i pomagają odwiedzającym.

Obiekt został zaprojektowany z myślą o dostępności i komforcie. Można przyjść w codziennym stroju i z dzieckiem w wózku. Zalecane jest wygodne obuwie, szczególnie dla osób biorących udział w zwiedzaniu „W środku świątyni”. Fontanny z wodą pitną i toalety, w tym toalety rodzinne, znajdują się na dolnym poziomie.

Na zewnątrz Centrum dla odwiedzających znajduje się nowo zaprojektowany ogród i plac z dwiema rzeźbami przedstawiającymi Jezusa Chrystusa.

Zachęcamy gości do pobrania aplikacji Temple Square (na Apple lub Android), która ułatwi zaplanowanie wizyty i poruszanie się po nowym miejscu.

Postępy w budowie Świątyni Salt Lake

Na Placu Świątynnym trwa renowacja historycznej Świątyni Salt Lake.

Ekipy układają kamienną nawierzchnię wokół zewnętrznej części świątyni, wytyczają chodniki i tworzą miejsca spotkań dla zwiększającej się liczby odwiedzających.

W pokoju celestialnym wewnątrz świątyni instalowane są żyrandole. Trwają również prace w pokojach zapieczętowań w dobudowanym skrzydle zapieczętowań, a także przy balustradach klatek schodowych i misternych wykończeniach w całym budynku.

Nowy miedziany dach świątyni został położony, co stanowi duży postęp prac zewnętrznych. Po około roku miedź zbrązowieje, po czym stopniowo pokryje się zieloną patyną.

2026-Temple-Square-Renovation-Update_24.jpg
2026-Temple-Square-Renovation-Update_24.jpg
Ekipy kładą nowy miedziany dach na Świątyni Salt Lake Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. 21 kwietnia 2026 r.© 2026 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Trwają również prace związane z ozdobnym ogrodzeniem wokół obiektu, jak również drewnianym parkietem w budynkach wejściowych do świątyni.

Zaproszenie do odwiedzenia Placu Świątynnego

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Placu Świątynnego w miarę postępu prac budowlanych i udostępniania kolejnych przestrzeni przed uroczystościami ponownego otwarcia Świątyni Salt Lake w 2027 roku, kiedy odwiedzający będą mogli zwiedzić wnętrze tej świętej budowli. Rezerwacje na dni otwarte Świątyni Salt Lake będą dostępne od 1 września 2026 r.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową Placu Świątynnego