Temat

Strona internetowa FamilySearch

Strona internetowa FamilySearch.org jest jednym z najbardziej znanych źródeł genealogicznych na świecie. Jest sponsorowana przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, a korzystanie z niej jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich. Od momentu uruchomienia strony w maju 1999 r. ponad 150 milionów osób odwiedziło stronę FamilySearch.org, aby dowiedzieć się więcej o dziedzictwie swojej rodziny.

Materiały dostępne on-line
Osoby odwiedzające FamilySearch.org mogą przeglądać ponad miliard zdjęć cyfrowych zapisów genealogicznych z całego świata. Zapisy te obejmują rządowe i kościelne księgi urodzeń, małżeństw, zgonów, spisy powszechne, dokumenty spadkowe, dokumenty hipoteczne, karty poborowe itp. Każdego tygodnia publikowane jest około miliona nowych zapisów.

Wiele z tych zapisów dostępnych na stronie FamilySearch jest zindeksowanych, co znacznie ułatwia ich przeszukiwanie. Indeksy są tworzone przez wolontariuszy. Obecnie jest ponad 125 000 aktywnych indeksujących na całym świecie, którzy opracowują około miliona nazwisk dziennie. Każda osoba może pomóc w tych wysiłkach, niezależnie od wieku, religii czy doświadczenia technicznego — potrzebny jest do tego jedynie komputer i połączenie internetowe. Bezpłatna aplikacja on-line jest dostępna w siedmiu językach.

Pomoc w poszukiwaniach
Strona FamilySearch.org zawiera wiele zasobów, które pomagają ludziom nauczyć się, w jaki sposób odkrywać historię swojej rodziny. Na przykład: FamilySearch Wiki jest interaktywną encyklopedią on-line dotyczącą poszukiwań historii rodziny. Strona ta zawiera pomoce do wyszukiwania, przewodniki i porady ekspertów FamilySearch, ale jest również miejscem, w którym każdy może podzielić się swoją wiedzą na temat genealogii. Osoby odwiedzające witrynę mogą szukać według obszaru geograficznego lub tematu, aby uzyskać wskazówki i pomocne informacje, dotyczące poszukiwań własnej historii rodziny.

Na Forach FamilySearch można zadawać pytania związane z poszukiwaniami, a personel FamilySearch lub jakakolwiek inna osoba ze środowiska genealogicznego może udzielić na nie odpowiedzi.

W bezpłatnych zajęciach on-line dostępnych na stronie FamilySearch, można brać udział w dowolnym czasie w zaciszu własnego domu.

Długość i format zajęć może się różnić w zależności od tematu, ale zazwyczaj jest to film z prezenterem, prezentacja PowerPoint oraz materiały z podsumowaniem lekcji. Wiele z tych lekcji jest prowadzonych przez ekspertów ze słynnej Biblioteki Historii Rodziny w Salt Lake City, ale FamilySearch również współpracuje z indywidualnymi genealogami i instytucjami takimi, jak Midwest Genealogy Center w Independence w stanie Missouri.

Podstawowe informacje
Poniżej znajdują się podstawowe informacje dotyczące FamilySearch.org:

  • Liczba nazwisk dostępnych w bazach danych: ponad miliard
  • Dzienna liczba kliknięć: ponad 10 milionów
  • Liczba osób odwiedzających w miesiącu: ponad 3 miliony
  • Dzienna liczba obejrzanych stron: ponad milion
  • Liczba zarejestrowanych użytkowników: ponad milion
  • Liczba odwiedzin od chwili uruchomienia: ponad 15 miliardów
  • Liczba osób odwiedzających stronę od momentu uruchomienia: ponad 150 milionów

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.