Temat

Muzeum Historii Kościoła

Muzeum Historii Kościoła poprzez wystawy edukacyjne i programy przybliża historię Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Wstęp do muzeum zlokalizowanego w śródmieściu Salt Lake City, w zachodniej części Placu Świątynnego, jest bezpłatny i możliwy dla wszystkich chętnych. Muzeum gromadzi i prezentuje sztukę i eksponaty Świętych w Dniach Ostatnich z całego świata w sposób, który umożliwia zdobycie doświadczeń edukacyjnych dla całych rodzin.

W muzeum znajdują się zarówno wystawy stałe, jak i wystawy czasowe o specjalnej tematyce. Wiele wystawianych eksponatów można oglądać on-line.

Adres Muzeum Historii Kościoła to: 45 North West Temple Street, Salt Lake City, Utah. Muzeum jest otwarte od poniedziałku do piątku od 9:00 do 21:00, a w soboty i niedziele od 10:00 do 19:00.

 

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.