Temat

Atmit

  • Atmit, etiopska mieszanka z owsianki, oparta na starodawnej recepturze, będąca pożywną mieszanką mąki owsianej, mleka w proszku, cukru, soli oraz suplementów witaminowych i minerałów. Mieszanka przetestowana przez dietetyków z Uniwersytetu Brighama Younga pomaga niedożywionym dzieciom i osobom starszym, którzy nie mogą strawić pełnoziarnistych produktów ani posiłków sporządzanych z mąki gruboziarnistej.
  • W 2003 roku Kościół wysłał pierwszy transport atmitu do Etiopii, aby ulżyć 12 milionom głodujących ludzi. Pierwszy transport składał się z ponad 36 ton tej mieszanki.
  • Atmit jest nadal produkowany w Salt Lake City na Placu Pomocy Wzajemnej i dostarczany ludziom zmagającym się z głodem w różnych częściach świata.

 

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.