Artykuły prasowe

Świecenie światu podczas okresu Bożego Narodzenia, 2023

Świeć światu to ogólnoświatowa inicjatywa mająca na celu szerzenie światła Jezusa Chrystusa wśród wszystkich ludzi, niezależnie od miejsca zamieszkania czy języka, jakim się posługują. Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich zaprasza wszystkich, aby uwolnili swoje światło, kochając ludzi wokół siebie, dzieląc się radością i podążając za przykładem Jezusa Chrystusa.

Poniższy film pokazuje, jak historia o Bożym Narodzeniu nagle rozświetliła ekrany na Times Square w Nowym Jorku 27 listopada 2023 roku.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów inicjatywy Świeć światu dla osób indywidualnych i rodzin, które warto rozważyć w okresie świątecznym 2023 roku:

  • Strona Świeć światu dla poszczególnych krajów oferuje różne sposoby dzielenia się światłem Jezusa Chrystusa. Znajdują się tam bożonarodzeniowe filmy do obejrzenia i udostępnienia, bożonarodzeniowa muzyka do pobrania, pomysły na spotkania kościelne i wiele więcej.
  • Na stronie Świeć światu można pobrać listę, która oferuje „50 sposobów na to, aby twoje światło jaśniało” w łatwy i naturalny sposób. 
  • Na stronie Świeć światu znajduje się również krótka zapowiedź Europejskiego Koncertu z okazji Bożego Narodzenia, który został nagrany specjalnie na ten sezon świąteczny. Koncert „Świadkowie Bożego Narodzenia — kolędy o Chrystusie” będzie emitowany od 10 grudnia 2023 r. i można go oglądać na stronie Świeć światu i na YouTubie.
  • Pomysły na spotkania kościelne, pochodzące z nowego, innowacyjnego kościelnego „narzędzia z pomysłami na spotkania” można znaleźć w językach angielskim, francuskim, portugalskim i hiszpańskim.
  • Każdy może być członkiem kościelnej oficjalnej grupy Świeć światu na Facebooku i dzielić się inspirującymi historiami, przykładami służby i pomysłami na to, jak dzielić się światłem Chrystusa podczas okresu Bożego Narodzenia. Strona jest prowadzona po angielsku, ale posty można publikować w dowolnym języku.
  • Uroczyste spotkanie z okazji Bożego Narodzenia z udziałem Pierwszego Prezydium z muzyką światowej sławy Tabernacle Choir jest już dostępne na stronie ChurchOfJesusChrist.org. Jest dostępne po angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku i portugalsku, a także w innych językach.

Świeć światu stało się coroczną tradycją Bożonarodzeniową wśród społeczności na całym świecie. Prezydent Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, Russell M. Nelson, powiedział, że świat potrzebuje światła Jezusa Chrystusa bardziej niż dotychczas. „Podziwiam zwiększoną dobrą wolę i życzliwość, które zawsze pojawiają się w tym świętym okresie. Kiedy upamiętniamy narodziny Tego, który jest Światłością świata, w każdym z nas rozpala się nowe światło. […] Gdy podążamy za Jezusem Chrystusem, możemy uczynić ten świat lepszym”.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.