TemplesPandemic01_220131_v1.jpeg
Artykuły prasowe

Świątynie wciąż działają w czasie pandemii

Protokoły bezpieczeństwa oraz ograniczenia miejsc sprawiają, że obrzędy są dalej dostępne nawet w obliczu wariantu Omicron

Departament świątynny wydał następujące oświadczenie:

Po krótkim zamknięciu w związku z wybuchem pandemii COVID-19 świątynie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich ponownie zaczęły działać w maju 2020 roku. Od tego czasu obrzędy przeprowadza się zgodnie z lokalnymi warunkami i według zaleceń rządu dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Świątynie nadal działają w bezpieczny sposób, a my monitorujemy sytuację związaną z wariantem Omicron. Protokoły dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa są nadal dostosowywane do lokalnych wymagań.

Jesteśmy wdzięczni za błogosławieństwo posiadania otwartych świątyń na całym świecie w trakcie pandemii. W związku z tym, że świątynie nie mogą jeszcze działać w pełni i aby zapewnić fizyczny dystans w trakcie obrzędów, rezerwacje terminów są bardzo ograniczone. Doceniamy cierpliwość i zrozumienie ze strony wszystkich, na których ma to wpływ. Prosimy osoby odwiedzające świątynię, aby przestrzegały protokołów ochrony zdrowia i bezpieczeństwa i nie odwiedzały świątyni, jeśli mają objawy COVID-19 albo niedawno były narażone na kontakt z wirusem.

Aby pomóc wszystkim uczęszczać do świątyni w obliczu ograniczeń, zachęcamy członków Kościoła, aby rezerwowali wizyty z dużym wyprzedzeniem, zastanowili się nad udziałem w każdym obrzędzie i odwoływali spotkania, na których nie mogą się pojawić, aby ktoś inny miał taką możliwość.

Przywódcy Kościoła i pracownicy pracują nad zwiększeniem ilości miejsc, aby więcej osób mogło pójść do świątyni tak szybko, jak będzie to możliwe, w bezpieczny sposób. Udoskonalamy także świątynny system rezerwacji w odpowiedzi na uwagi, jakie otrzymaliśmy. Dobro członków Kościoła i pragnienie, aby być dobrymi obywatelami, kierują naszymi decyzjami odnośnie do świątyń. Pragniemy, aby wszyscy mogli cieszyć się błogosławieństwami służby i oddawania czci w domu Pana.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.